Szerelemmel, szenvedéllyel

Szerelemmel, szenvedéllyel

Avec amour et acharnement

Sara és Jean (Juliette Binoche és Vincent Lindon) évek óta ápolják szerelmüket, és kapcsolatuk intenzitása az idő múlása ellenére is töretlen. Egymáshoz való kötődésük határozottnak és megbonthatatlannak tűnik. Egy végzetes reggelen Sara váratlanul találkozik François-val, korábbi… Több

Forgatókönyvíró: Christine Angot, Claire Denis
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2023.06.01.
Forgalmazó: CineTel
Grégoire Colin
Grégoire Colin

2023.06.02 Péter

Nem is tudom...próbálkozik ez a film nagyon erősen, de a túl sok ágyjelenet és a lapos szenvedély egyszerűen nem jön át.

2023.06.01 Gríz

Az alakítások szerintem még egész jók de maga a sztori hihetetlenül érdektelen. Simán kihagyható.

A film összbevétele 172 915 dollár volt (imdb.com).

A filmet Párizsban forgatták, nevezetesen a Maison de la radio épületében, mivel Sara karaktere a Radio France Internationale (RFI) francia közszolgálati csatornánál dolgozik, amely a világ minden tájáról közvetít híreket.Szerző: csd

A Szerelemmel, szenvedéllyel című filmen Claire Denis először dolgozott együtt a veterán operatőrrel, Eric Gautier-vel, akit egyébként már hosszú évek óta ismert.Szerző: csd

Claire Denis korábban a Les Salauds (2013) és a Vendredi soir (2002) című filmeken dolgozott együtt Vincent Lindon színésszel. Szerző: csd

A Szerelemmel, szenvedéllyel című filmmel Claire Denis a 2022-es berlini fesztiválon elnyerte a legjobb rendezésért járó Ezüst Medvét.Szerző: csd