Az érzékek birodalma

Az érzékek birodalma

Ai no korîda

Egy nő története, akinek urával való szenvedélyes, durva kapcsolata végül erőszakos véget ér.

(csd)

Rendező: Nagisa Ōshima
Forgatókönyvíró: Kōji Wakamatsu, Nagisa Ōshima
Ország: Japán, Franciaország
Premier (HU): 1988.08.01.

2021.11.04 Filmbarbár

Tébolyult szenvedély

Ha valaki igazán megosztó filmet szeretne látni, akkor Az érzékek birodalma e célra tökéletesen megfelelő. Annak idején, mintegy négy évtizede, hatalmas felháborodás fogadta az elkészült alkotást, még pornográfia vádjával is illették, a női főszerepl... Teljes kritika

2016.10.29 RókaÚr

A történetmesélés teljes mellőzésével próbál valamire rámutatni a film, talán az emberek közötti kapcsolatokra és azon keresztül is a szexualitásra, ami az én szememben valahogy úgy értelmeződik, hogy nem biztos, hogy mindig egészségesen éljük meg ez... Több

2016.05.28 issue

Nekem egy kicsit Passolinit juttatja eszembe a film. Eléggé brutális, vagy inkább alpári, de semmiképpen sem mondanám érzékinek a filmet. Szóval a cím eléggé becsapós. Szóval, valahogy inkább anatómiai az egész, ami számomra egészen unalmas volt, de azért egyszer meg tudtam nézni.

Nálunk 10 évvel a világpremier után mutatták be a filmet, a Fővárosi Operettszínházban, és bár a filmvetítést csak a 18 éven felüliek látogathatták, néhány napon belül megtiltották az este 9 előtt kezdődő vetítéseket.Szerző: Bogi87

A férfi főszereplő, Fudzsi Tacuja karrierjének viszont nem ártott a film, sőt megszaporodtak a filmszerződései.Szerző: Bogi87

Macuda Eiko-t, a film női főszereplőjét heves támadások érték a film bemutatása után, „erkölcstelen”-nek, „a Nyugat kurvájá”-nak titulálták.Szerző: Bogi87

Számos országban be sem mutatták a filmet, más helyeken pedig vágásokat rendeltek el.Szerző: Bogi87

Az 1976-os nyugat-berlini filmfesztiválon a hatóságok pornográfia vádjával lefoglalták a kópiát, és az NSZK-ban betiltották a filmet.Szerző: Bogi87