Barátság!

Barátság!

Friendship!

Németország, 1989. Éppen hogy leomlott a berlini fal. A két kelet-német fiatalember, Veit és a haverja, Tom azt tervezik, hogy kiruccannak Amerikába, hogy megkeressék Veit apját, aki tizenkét évvel ezelőtt szökött nyugatra. Azóta egyetlen életjel érkezik tőle, minden évben születésnapi üdvözletet küld a fiának San Franciscóból. A két, angolul alig beszélő és kevés pénzű ifjú New Yorkból indul Frisco felé. Az őrült utazás során találkoznak szép lányokkal és motoros bandákkal, orosz táncosokkal, még a berlini falból is árulnak darabokat. És az utazás a barátságukat is próbára teszi.

Rendező: Markus Goller
Forgatókönyvíró: Oliver Ziegenbalg, Thomas Zickler
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier: 2010.01.14.

2017.09.06 pepetherock

Hát, nekem állatira bejött ez a film. Szerintem minden nagyon a helyén van. Az alakításokra sem volt panaszom, igaz, hogy nem is ezen van a hangsúly. Van benne kraft bőven. :)

2016.10.15 kodin1

Egy haverom ajánlotta ezt a filmet, hogy nagyon jó, de én annyira nem voltam vele megelégedve. Inkább a kínos poénok maradtak meg bennem, amit igyekszem elfelejteni, de sajnos annyira "nem viccesek", hogy az már hihetetlen. :) Szóval, aki igazán tartalmas, jó humorú vígjátékra számít, az szerintem csalódni fog egyszerűen.