Kalandférgek 2. - Öbölből vödörbe (2008)

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

VFTS   2016. 08. 12.

Azon kevés filmek közé tartozik, aminél a második rész jobb, mint az első rész. Ismét egy remek vígjátékot kaptunk.

Mr. Z   2015. 06. 07.

Egész jó folytatása lett ez az elsőnek. Kb. ugyanolyan elvetemült baromságokkal van tele mint az előző. A poénok még mindig ütősek sőt némelyik elég gusztustalan is. Nekem ez is bejött.

kocoska20   2015. 12. 30.

Aki nem lát a film mögöttes tartalmába, annak valószínűleg unalmas lesz a film. Éles amerikai társadalomkritika is a film, sok sok humorba ágyazva. Nekem bejött.

Bulki   2015. 03. 26.

Ez egy igazi szívós vígjáték. Bár megfelel a műfajt támasztotta elvárásoknak, még sem igazán ütős. A poénoknak még a fele sem ér célt. A film már túl sok, túl ostoba és nagyon túloz, ami nem válik az összeredmény előnyére. Aki szereti az alpári vaskos humort, az minden bizonnyal élvezni fogja, egyébként szerintem még közepesnek is kevés ez a film.

JamesBont   2014. 11. 01.

A folytatás rész sajnos nem ér az eredeti közelébe, de eléggé közelít hozzá. A film vállalható, vicces és szórakoztató. A poénok tempója nem hagyja, hogy a figyelem lelombozódjon, még akkor sem, ha nem minden poén sül el jól. A karakterek csakúgy, mint a történet természetesen parodikusan el vannak túlozva, de ez a füves komédiák sajátsága.

A forgatás 2007 januárja és márciusa között zajlott Shreveport városában, Louisianában.

(ps)

Neil Patrick Harris táskájából a Slipknotból ismert Chris Fehn álarca kerül elő.

(ps)

Neil Patrick Harris mindössze négy napot dolgozott a filmen.

(ps)

Egy büntetés végrehajtással foglalkozó szervezet, az Amnesty International USA éles bírálattal illette a filmet, amiért a Gauntanamo Bay csupán egy vicc a filmben.

(ps)

Carol Trevino produkciós asszisztens a forgatás alatt egy autóbalesetben életét vesztette.

(ps)

A címadó Guantanamo Bay börtönben a teljes játékidőből mindössze 5 perc és 33 másodpercet töltenek főhőseink.