Barátok, szerelmek, barbecue

Barbecue
Lionel Abelanski
Jérôme Commandeur
Jérôme Commandeur

Antonie (Lambert Wilson) egész életében ügyelt az egészségére, nem ivott többet a kelleténél, egészséges ételeket evett, és a súlyára is odafigyelt. A férfi az 50. születésnapján váratlanul szívrohamot kap. Szerencsére nem súlyos az állapota, így hamar felépülhet. Ahogy elhagyja a kórházat, úgy… Több

Rendező: Eric Lavaine
Forgatókönyvíró: Héctor Cabello Reyes, Eric Lavaine
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2014.11.20.

2018.11.30 migoras

Szerintem ez a pénz nem éri meg a mozijegy árát. Azt írják, hogy egy komédia, de hát nem is vicces. Ellenben unalmas. Igazán nem éri meg végigülni azt a több mint másfél órát 2 jó poén végett. Pedig a franciák nagyon jók a vígjátékokban.

2017.08.11 moviewer

Szerintem kifejezetten érdekes film volt. Nagyon jó volt az alapötlet és a gondolatfelvetés. Habár elvileg egy vígjáték, mégsem a humor volt a legfőbb erénye, legalábbis az én szememben. De ettől el tudtam vonatkoztatni, és szerintem ez szükséges a f... Több

2015.05.07 goldfisy

Érdekes témát boncolgat ugyan a film, de hiányzik a minőségi humor, nincsenek frappáns karakterek, és az erőfeszítések hiánya miatt kudarcba fullad a film, és marad a felszínesség.

2016.03.16 ZsoltSon

Francia is meg komédia is, de én ettől többet vártam. Valahogy nem annyira viccesek a történetek és a poénok sem igazán ütősek. Egyébként az alapsztori még jó is lenne, csak több tartalommal kellett volna megtölteni. Így viszont csak egy közepesen vicces középszerű vígjátékról beszélhetünk.

2015.02.26 Remes982

Én szeretem az ilyen könnyed vígjátékokat, amiken nem kell sokat gondolkodni. A film igyekszik vicces lenni, számos sztori kerül elő, és sokat játszik a helyzetkomikumokkal. Nem is sikerült annyira rosszul, de azért fergetegesen jó sem lett.

A filmet magyarországon a Vertigo Média Kft. forgalmazza.Szerző: ps

A film ősbemutatójára 2014 április 1-én került sor a Francia Filmfesztiválon Izraelben.Szerző: ps

A filmet Arri Alexa Plus kamerával forgatták.Szerző: ps

(2015. 08. 06.)
Szívzűr
Miután egyikük felépül a szívrohamból, a baráti társaság együtt indul vakációzni. Csakhogy egy szívroham után az ember teljesen máshogy látja a dolgokat. Kiállja-e a barátság a próbát? Sallangmentes, könnyed francia vígjáték. Több