Batman: A rém álarca (1993)

Batman: Mask of the Phantasm

Sabnock Sanatory   2020. 07. 15.

Nem volt rossz,hiszen alapból szeretem Batman kalandjait,akár filmben,akár animált formában is.Kellemes kikapcsolódás mindenféleképpen.De igazán,ami megfogott,az Joker megrajzolása,szerintem jobb mint Batmané,de ez ízlés dolga!

Thibo84   2016. 06. 11.

Elmúltam rég gyerek - legalább is papírforma szerint :D - , de a mai napig leköt ez a rajzfilm. Egyszerűen zseniális a történet és a grafika.

dailyfilmsan   2018. 09. 29.

Elősztorinak jó volt. Izgalmas volt mese létére, hiszen gondolom ezt a felnőttek számára készítették, vagyis a felnőttek számára is. Joker volt a legklasszabb az egészben. Viszont Bruce Wayne karaktere nem volt az igazi számomra.

erahurka   2018. 08. 19.

Korrekt kis Batman mese, bár vannak azért bőven jobbak nála. Kicsit valahogy untam is, pedig nem lehet rá azt mondani, hogy túl hosszú lenne.

penzesisti   2017. 08. 23.

Tetszettek a képi hatások, a fantasztikus jelenetek, és nem utolsó sorban a zenei hatás és maga a sztori. Jók a visszautalások és a könnyed, klassz humor.

BruceStark   2016. 02. 21.

A valaha volt legjobb Batman film.

Ennek a filmnek a Blu-ray változata csak a megjelenés után 24 évvel volt elérhető.

(Thibo84)

Alan Burnett segített a forgatókönyv megírásában. Martin Pasko a visszaemlékezések nagy részéért volt felelős, Michael Reaves, a csúcspontot írta, és Paul Dini volt az, aki azt állítja, hogy "itt-ott a lyukakat töltött be".

(Thibo84)

A Warner Bros első teljesen animációs filmje, amelynek az MPAA (Amerikai Mozgókép Szövetség) PG (Gyermekek számára szülői felügyelet ajánlott) minősítést adott.

(Thibo84)

Kevin Altieri a film csúcspontját a Gotham City miniatűr automatizált modelljében állította be, ahol Batman és Joker csaptak össze. Ez tisztelgés volt a Dick Sprang-korszak Batman-képregényeinek alappillére előtt, ahol gyakran harcolt a hős gigantikus kellékek hátterében.

(Thibo84)

Bruce Timm körülbelül 20 különböző karaktertervet készített a Fantomhoz, mielőtt létrehozott egy verziót, amely hasonlít a képregénybeli karakterhez. A jobb oldali nagy penge nem része Timm eredeti tervezésének, ehhez Alan Burnett ragaszkodott.

(Thibo84)

A film írása közben Paul Dinit – aki Joker számos jelenetét feldolgozta – a La Peer Drive-on megtámadta és megverte két rabló. A koponyája súlyosan megsérült, és rekonstrukciós műtéten kellett átesnie. Gyógyulása néhány hónapot vett igénybe mind fizikailag, mind érzelmileg. Ennek eredményeként majdnem kihátrált a filmből, és még azt is fontolgatta, hogy teljesen lemond a "Batman"-en való munkáról, mielőtt visszatért a forgatókönyvhöz. Később képregényt írt felépüléséről "Sötét éjszaka - Egy igazi Batman történet" címmel.

(Thibo84)

A Batman: Kezdődik! (2005) című filmben Bruce Wayne hasonló símaszkot vísel, mint ebben a filmben, mielőtt a denevérjelmezt használná. Nem tudni, hogy ez a film készítőinek tisztelgése volt-e.

(Thibo84)

A visszaemlékezés során Bruce a Gotham világkiállításon lát egy modellautót, amely hasonlít a leendő Batmobile-ra. Valószínűleg ezt az ihletet kapta, hogy később segítsen Earl Coopernek a Batmobil megtervezésében, amint az a "Mechanikus" című részben látható.

(Thibo84)

Az írók nagyon óvatosak voltak Joker filmbe helyezésével kapcsolatban, mivel nem akartak semmilyen kapcsolatot a Batman - A denevéremberrel (1989), de Michael Reaves azt mondta: "Aztán rájöttünk, hogy megjelenése oly módon szolgálja a történetetet, amire élőben nem volt lehetőség".

(Thibo84)

Dana Delany filmbeli hangteljesítménye lenyűgözte a filmeseket, aminek köszönhetően megkapta Lois Lane szerepét a Superman (1996) című sorozatban.