Batman: A rém álarca

Batman: A rém álarca

Batman: Mask of the Phantasm

Gotham utcáit egy igazságtevő járja, aki a sötétben rejtőzik és sorban intézi el a maffia főnökeit, azonban a történet bonyolódik amikor ez az igazságtevő találkozik Batman-nel, iletve Bruce Wayne is találkozhat egy régi ismerősével...

Premier (HU): 1994.12.08.

2020.07.15 Interfectorem Sabnock

Nem volt rossz,hiszen alapból szeretem Batman kalandjait,akár filmben,akár animált formában is.Kellemes kikapcsolódás mindenféleképpen.De igazán,ami megfogott,az Joker megrajzolása,szerintem jobb mint Batmané,de ez ízlés dolga!

2016.06.11 Thibo84

Elmúltam rég gyerek - legalább is papírforma szerint :D - , de a mai napig leköt ez a rajzfilm. Egyszerűen zseniális a történet és a grafika.

2018.09.29 dailyfilmsan

Elősztorinak jó volt. Izgalmas volt mese létére, hiszen gondolom ezt a felnőttek számára készítették, vagyis a felnőttek számára is. Joker volt a legklasszabb az egészben. Viszont Bruce Wayne karaktere nem volt az igazi számomra.

2018.08.19 erahurka

Korrekt kis Batman mese, bár vannak azért bőven jobbak nála. Kicsit valahogy untam is, pedig nem lehet rá azt mondani, hogy túl hosszú lenne.

2017.08.23 penzesisti

Tetszettek a képi hatások, a fantasztikus jelenetek, és nem utolsó sorban a zenei hatás és maga a sztori. Jók a visszautalások és a könnyed, klassz humor.

Ennek a filmnek a Blu-ray változata csak a megjelenés után 24 évvel volt elérhető.Szerző: Thibo84

Alan Burnett segített a forgatókönyv megírásában. Martin Pasko a visszaemlékezések nagy részéért volt felelős, Michael Reaves, a csúcspontot írta, és Paul Dini volt az, aki azt állítja, hogy "itt-ott a lyukakat töltött be".Szerző: Thibo84

A Warner Bros első teljesen animációs filmje, amelynek az MPAA (Amerikai Mozgókép Szövetség) PG (Gyermekek számára szülői felügyelet ajánlott) minősítést adott.Szerző: Thibo84

Kevin Altieri a film csúcspontját a Gotham City miniatűr automatizált modelljében állította be, ahol Batman és Joker csaptak össze. Ez tisztelgés volt a Dick Sprang-korszak Batman-képregényeinek alappillére előtt, ahol gyakran harcolt a hős gigantikus kellékek hátterében.Szerző: Thibo84