Biutiful

Biutiful

2021.04.19 bbozsi

Csontig hatoló film. Kilátástalanságról, tehetetlenségről, mindennapos életről, a világ kilencvenöt százalékáról, a körülöttünk zajló világ képtelenségéről. Giccs, szenvedéspornó, kiáltvány – annyiféleképpen lehetne rossz film. De Inarritu egy veszet... Több

2017.09.13 Deku

A filmet első pillantásra nézve egész jó volt, izgalmasnak tűnő volt a története habár utólag kiderült, hogy ez annyira mégse volt akkora nagy szám mint elsőre. Nem volt nagy kedvenc.

2016.02.14 doroffee

Nagyon megkapó, megható, súlyos témákkal foglalkozó film. Kifejezetten különleges képi világa, zeneisége van. Javier Bardem alakítása meg különleges figyelemre méltó.

2017.04.26 Berto49

2011 után újra megnéztem. Alejandro González Iñárritu korábban készített filmjei (Korcs szerelmek, 21 gramm, Babel) nagyon tetszettek. Ez is nagyon jó, csak rettenetesen depresszív. Viszont a később rendezett filmekhez képest (Birdman, A visszatérő) ... Több

2020.06.19 sptt

Lassú és depresszív

Kevesebbet kaptam a filmtől, mint amennyit vártam. Igen, nagyon nyomasztó és nagyon depressziós, ami némiképp indokolhatja a film lassúságát, de nem mentség arra a sok és hosszú üresjáratra, ami uralja a filmet. Külön-külön minden rendben van a filmben, a színészi játék, a zene, az operatőri munka, a rendezés, de nem állt össze egy olyan egésszé, ami zseniálissá tesz egy filmet.

2015.09.03 Ragemarci

Iñárritu elszakad a több szálon futó cselekménytől, de azért több dolgot említ és érint itt is. Elsősorban egy "rákbeteg" családi drámát és egy bevándorlással foglalkozó történetet bont ki, gyönyörű zenével ám kicsit túl lassú történetvezetéssel.

2016.09.05 Nnoorraa

Érdekes, elvont film, aminek van egy egyedi hangulata. A sztorija is érdekes nem egy sablonos filmről beszélünk. Magával ragadó, lekötötte a figyelmemet.

2017.03.10 NorbiP

Sajnos egyet kell értenem pár kritikával, amit olvastam. Javier Bardem tényleg nagyon jól játszik, de magából a filmből szerintem sokkal többet is ki lehetett volna hozni.

2015.05.06 Bucedli

Kőkemény dráma a kedvenc színészem Javier Bardem zseniális alakításával.

2016.09.25 akela70

Hasonló stílusú "gettóéletről" szóló film sok van és sokkal jobbak. Semmi extra élményt nem nyújtott.

2017.11.03 Minka

Ezt a filmet nem ajánlanám elsőmozibabeülősrandi- filmnek. Kell a ráhangolódás, és egy megfelelő lelkiállapot, de ha ez megvan, akkor csak sodor magával a film és a végén csak pislogunk, hogy ez kemény volt....de jó volt...