Black Mountain Side

A Black Mountain Side című thriller egy archeológus-csoport kutatását kíséri nyomon, akik egy alkalommal rábukkannak egy különös szerkezetre Észak-Kanada hegyvidéki térségében. A csapat magára marad a kietlen térségben, miközben kommunikációs eszközeik felmondják… Több

Ország: Kanada
Premier: 2014.07.30.

2024.03.14 Kóborló

Kérdőjelek sokasága másfél órában

A Black Mountain Side című film forgatókönyvírójának és egyben rendezőjének, Nick Szostakiwskyj nevére jobb lesz odafigyelnem a közeljövőben, mert majdhogynem sikerült neki eme produkciójával valami egészen egyedit összehoznia. Mondjuk azt már a véle... Teljes kritika

2021.02.06 Cs. Balázs

a nap véleménye

Elpuskázott lehetőség

Nick Szostakiwskyj író/rendező egészen biztosan látta – és legalább annyira biztos, hogy tetszett is neki – John Carpenter 1982-es, A dolog című filmjét. Emellett arra is mérget vennék, hogy Lovecraft munkásságával sem áll hadilábon, hiszen mind az e... Teljes kritika

2016.07.05 VérAlex

Ez pontosan azok közé a hideglelős és idegfagyasztó thrillerek közé tartozik, amilyeneket én szeretek. Semmi sztori lényegében, minimális helyszíni adottságok, habár a főszereplők számát én egy kicsit soknak véltem. Kevesebb is elég lett volna. Jó film csavarokkal, némi vontatott ritmussal.

2014.11.06 petera050

Láttam már hasonlót, de ennek ellenére nekem egészen nézhető mozi volt. Tele mitológiai utalásokkal, de lehetett volna több is és a régészeti vonalat is kicsit erősíthették, mélyíthették volna. Így nem igazán volt hiteles.

A film zsánere a filmkritikusok szerint indie horror.Szerző: Interfectorem Sabnock

A Rotten Tomatoeson 80%-os volt az értékelése, de mindössze 10 szavazat után.Szerző: Interfectorem Sabnock

A forgalmazó cég Kanadában a Raven Banner Releasing, az USA-ban pedig a Monarch Home Video volt.Szerző: Interfectorem Sabnock

A film produkciós cége A Farewell to Kings Entertainment Company volt.Szerző: Interfectorem Sabnock

A filmbéli szereplők és a stábtagok azokban a házakban laktak a forgatás ideje alatt, amelyeket a filmben láthatunk.Szerző: Kóborló