A dada

A dada

Nanny

Aisa bevándorlóként állást vállal egy Upper East Side-i családnál, hogy dadusként a gyermekükre vigyázzon. Rövidesen azonban kénytelen szembesülni a család szörnyű titkaival.

(csd)

Rendező: Nikyatu Jusu
Forgatókönyvíró: Nikyatu Jusu
Premier: 2022.01.22. | Amazon Prime Video (2022.12.16.)

2022.12.24 Eastern79

Spirituális utazás

Nikyatu Jusu számomra eddig ismeretlen rendező, aki a Blumhouse égisze alatt készítette el az ébenfekete bőrű, csodaszép Anna Diop főszereplésével filmjét, ami annak ellenére, hogy cseppet sem horror, a stúdió egyik legsikerültebb alkotása. Bár Michelle Monaghan is feltűnik egy kisebb szerepben, egyértelműen Anna uralja a teljes játékidőt. Érzékeny, finom játékának méltó párja Rina Yang operatőr munkája, aki már-már művészi vizualitással járul hozzá a hangulathoz. Túl sokat nem szeretnék elárulni róla, inkább misztikus thriller és dráma keverékének mondanám. Megkapó, néhol félelmetes, máskor meg szomorú hangulatú spirituális utazás az anya-gyermek kapcsolat körül, miközben picit még a színesbőrű bevándorlók problémáira is rávilágít. Visszafogottságában teljes, vizuálisan erős, és fontos mondanivalót közvetítő, igazán egyedi hangulatú darab.

2022.07.23 Sniper

Ez a forgatókönyv nem tökéletes, de nagyon sok olyan szinten működik, ami túlmutat rajta. Imádtam, csak ajánlani tudom.

2022.12.15 Cercei

Egy ijesztő, elgondolkodtató, vizuálisan lenyűgöző film, amelyet látni kell. Erőteljes látvány és alakítások. Menjetek és nézzétek meg, amilyen hamar csak tudjátok.