Pokolba taszítva (2009)

Drag Me to Hell

JRD   2022. 11. 17.

Egyszerű történet. Nincs agyoncsavarva. Végig kíséri a baljós próbálkozás. Így aztán a záráson már meg sem lepődünk, noha reménykedünk, hogy talán mégis. Egy igazából kedves nő, aki (talán életében először) hoz egy rossz döntést és abban a pillanatba... több»

Sabnock Sanatory   2018. 08. 24.

Inkább vicces mint borzongtató. De nekem bejött,többször is láttam már,de a kirepülő fogsor nálam mindent visz. A vége is nagyon tetszett,üzenete,sohasem lankadjon a figyelmed. Ajánlott kategória,akik a kissé könnyedebb horrort kedvelik.

Ms. Akárki   2019. 12. 09.

Imádom. Nagyon izgalmas az alapgondolat, és ahogy a nőt a bűne követi az átokkal. Justin Long pedig kiváló színész. Tökéletes választás volt. Az animáció, a pokol megnyílása néhol gyengécske, de ettől eltekintve egyik kedvenc horrorom.

respect the movies   2018. 01. 13.

Szerintem ez a film egy kimondottan szórakoztató darab volt! A film rendezője Sam Raimi volt, akitől azért nem áll távol az ilyen műfajú filmek készítése, elég csak ha az Evil Dead filmeket vagy akár a belőlük készített sorozatra gondolunk! Az ilyen ... több»

dailyfilmsan   2020. 05. 12.

Nagyon szemléletes, és pont emiatt undorító, viszont jó. Remekül ugrál az ember idegszálain, és többszöri megnézés után is képes beparáztatni. Összeszedett és szimbolikus az egész.

HE7EDIK   2018. 07. 18.

Raimi a Pókemberes kalandok után visszatért eredeti műfajához és bevetette egyedi eszköztárát, azt ami csak neki van az álomgyárban. Hajaz rendesen fő művére, az Evil Dead-re, vannak benne groteszk jelenetek és tömény fekete humor, a végénél pedig mé... több»

kabel   2022. 11. 16.

Horror, de jóféle

A Drag Me to Hell egy ördögűzős horror, de azzal teszi magát egyedivé, hogy az ijesztős jelenetek iszonyat kreatívak és sokkal több elemből állnak, mint egy arcbaugrós ijesztés. A sztori nem túl komplikált. Átlagos nőt megátkoznak és ő megpróbálja túlélni. Külön dicséret jár, hogy a karakterek nem csinálnak hülyét magukból, így a film végi jelenetek erősek maradnak. A film szépen megtalálta a pontot a gusztustalan és ijesztő között, és ezt majdnem minden jelenet tudatja velünk.

Sam Raimi átemelt stíluselemeket kultfilmjéből, a Gonosz Halottból.

(HE7EDIK)

Sam Raimi kocsija is felbukkan a parkolóházas jelenetben.

(HE7EDIK)

Sam Raimi nagy barátja Bruce Campbell (aki szinte minden Raimi filmben szerepelt). Ebben a filmben is felajánlottak neki egy szerepet, de Mr. Campbell visszautasította, mert épp a Minden lében négy kanál (2007–2013) című tv-sorozatban vállalt szerepet.

(respect the movies)

A film forgatókönyvéért felelős Sam Raimi és Ivan Raimi már 1992-ben elkészítették eme film történetét, csak a sok más projektük miatt "parkolópályára" került az alkotás.

(respect the movies)

A film forgatási munkálatai a kaliforniai Tarzanában kezdődtek, egy üresen álló épületben, amely azelőtt a Wilshire Pacific Banknak adott otthont.

(SódóGA)