Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Felelsz vagy mersz (2018)

Truth or Dare

Nolan Gerard Funk
Nolan Gerard Funk
Lucy Hale

belavagyok   2020. 11. 02.

Láttam már sokkal rosszabbat is. A története kicsit sablonos, a karakterek nem valami érdekesek, de egyszer meg lehetett nézni.

ArpiHajdu és Réci   2018. 07. 10.

Egyszer nézhető horrorfilm

Igazából erre a filmre nehéz mit mondani. A Blumhouse eddigi kisköltségvetésű horrorfilmjeinek nagy része tudott egy minőségbeli szintet hozni (nekünk pl. bejött a Tűnj el! és a Boldog halálnapot! is), de akárhogy is nézem, a Felelsz vagy mersz nem e... teljes kritika»

indingo   2018. 11. 21.

Felejthető film lenne a Felesz vagy mersz?

A Felelsz vagy mersz című film nálam a Végső állomás és a tavalyi év Egyenesen át szerelemgyereke. Rendezője az a Jeff Wadlow, akinek a Kick Ass 2-t köszönhetjük. Rég nem jelentkezett új filmmel. Kicsit a kilencvenes évek hasonló indíttatású filmj... teljes kritika»

7ETEDIK   2018. 06. 25.

Minden ilyesztőbb rész ott az előzetesben, ha azt megnézi az ember elkerül 100 percnyi elpocsékolt időt.

HercegPeter   2018. 11. 15.

Igazából kis túlzással az egész filmben csak a befejezés tetszett. Jó persze ez azért nem teljesen igaz, de sokat elmond a filmről. A történet lehetne olyan egyszerű, mint a faék, de ők inkább egy kicsit megbonyolították, ami szerintem nem volt szer... több»

Orosz István   2018. 08. 25.

Annyira rossz nem volt, nekem inkább az egyszer nézhető kategóriába tartozik. Volt benne egy kis fantázia, és mondhatni nem az az agyatlan horror kategóriába tartozik. Még egyszer nem nézném meg.

Sabnock Sanatory   2020. 09. 02.

Valahogy a mostani,vagy legalábbis az utóbbi 15-20 évben bemutatott horror filmek nagy többsége nem tudja átlépni a saját árnyékát.Hogy miért azt nem tudom,talán túlrendezik,talán többet akar elmesélni,és megmutatni,amennyi lehetséges az adott játékidőben.A sok bába közt elvész a gyerek,szokták volt mondani.Felejtős!

A film összbevétele 85 717 020 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 126 902 082 forintot termelt. A hazai mozik összesen 98 371 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A forgatások előtt a stáb Mexikóba utazott a színészekkel együtt egy próbanyaralásra, ahol iPhone-nal már sok közös jelenetet felvettek a szereplők, amelyeket később belevágtak a filmbe is.

A filmet 23 nap alatt forgatták le a filmet.

A tetőn sétáló jelenetet valóban egy tetőn vették fel, nem zöld háttér előtt.

A film Mexikói jeleneteit Rosarito-ban, Mexikóban készítették.

(Diesel)

A felelsz vagy mersz játék évszázadok óta létezik. Legkorábbi története 1712-ből származik, amely eredetileg karácsonyi kérdéseket, és utasításokat tartalmazott.

(Diesel)

A kisköltségvetésű ijesztgetések példaértékű gyártócégének ugye már Oscar-díjas horrorja is van (Tűnj el!). Hát, ez nem lesz az. Nagyon nem. De attól még van benne valami, amiért nem kell szégyenkeznie a Blumhouse-nak. KOVÁCS GELLÉRT KRITIKÁJA. több»

Most, hogy kitört a nyári szünet, a középiskolásokat nyugodtan be lehet rá terelni, ők talán még élvezni is fogják. 18 év felett azonban csak pénzkidobás. több»

Sokkal kevesebbet vártam, de sokkal többet kaptam. Számomra a Felelsz vagy mersz egy erős produkció lett, amit biztosan többször megnézek még. több»