HETEDIK   2018. 06. 25.

Minden ilyesztőbb rész ott az előzetesben, ha azt megnézi az ember elkerül 100 percnyi elpocsékolt időt.

indingo   2018. 11. 21.
Felejthető film lenne a Felesz vagy mersz?

A Felelsz vagy mersz című film nálam a Végső állomás és a tavalyi év Egyenesen át szerelemgyereke. Rendezője az a Jeff Wadlow, akinek a Kick Ass 2-t köszönhetjük. Rég nem jelentkezett új filmmel. Kicsit a kilencvenes évek hasonló indíttatású filmjeit juttatta az eszembe, ahol úgyis tudod mi lesz a vége, de azért megnézed. Nagy elvárásaink ne legyenek a történettel és a szereplőkkel szemben és akkor nem csalódunk. Az összefüggésekbe ne ássuk bele mélyen magunkat. Az atmoszférája elég jó, műfaji besorolása a thriller és a horror között van valahol. Egyáltalán nem félelmetes, bár nem is nézett ki annak az előzetese alapján sem. Szerencsére nem is az a fröcsögjön a vér fajtából való, ahol min... több»

ArpiHajdu és Réci   2018. 07. 10.
Egyszer nézhető horrorfilm

Igazából erre a filmre nehéz mit mondani. A Blumhouse eddigi kisköltségvetésű horrorfilmjeinek nagy része tudott egy minőségbeli szintet hozni (nekünk pl. bejött a Tűnj el! és a Boldog halálnapot! is), de akárhogy is nézem, a Felelsz vagy mersz nem ezen alkotások táborát fogja gyarapítani. Maga az alapötlet egyébként nem lenne rossz: a klasszikus, tinédzserek körében népszerű játékot, a „felelsz vagy merszet” megszállja egy démon, amelynek következtében ha az egyik játékos nem mond igazat, vagy nem hajtja végre az elvállalt feladatot, akkor meghal. Kész, ennyi. A film elején megismerhetünk egy csapat tizenévest, akik a tavaszi szünetüket Mexikóban töltik, s a társaság egyik lánytagja megisme... több»

HercegPeter   2018. 11. 15.

Igazából kis túlzással az egész filmben csak a befejezés tetszett. Jó persze ez azért nem teljesen igaz, de sokat elmond a filmről. A történet lehetne olyan egyszerű, mint a faék, de ők inkább egy kicsit megbonyolították, ami szerintem nem volt szerencsés. Véleményem szerint az egész templomos, mexikós rész felesleges. Egy egyszerű otthoni sörözéssel összekötött játék egyszerűbb és értelmezhetőbb lett volna. Kár érte, én a beharangozás alapján többet vártam.

Orosz István   2018. 08. 25.

Annyira rossz nem volt, nekem inkább az egyszer nézhető kategóriába tartozik. Volt benne egy kis fantázia, és mondhatni nem az az agyatlan horror kategóriába tartozik. Még egyszer nem nézném meg.

Nolan Gerard Funk
Nolan Gerard Funk
Lucy Hale

Sokkal kevesebbet vártam, de sokkal többet kaptam. Számomra a Felelsz vagy mersz egy erős produkció lett, amit biztosan többször megnézek még. több»

Most, hogy kitört a nyári szünet, a középiskolásokat nyugodtan be lehet rá terelni, ők talán még élvezni is fogják. 18 év felett azonban csak pénzkidobás. több»

Insidious, Tűnj el!, Boldog halálnapot!… Vajon a Felelsz vagy mersz is folytatja a Blumhouse olcsó, de ötletes horrorfilmjeinek sikersorozatát? több»

A forgatások előtt a stáb Mexikóba utazott a színészekkel együtt egy próbanyaralásra, ahol iPhone-nal már sok közös jelenetet felvettek a szereplők, amelyeket később belevágtak a filmbe is.

(ArpiHajdu és Réci )

A filmet 23 nap alatt forgatták le a filmet.

(ArpiHajdu és Réci )

A tetőn sétáló jelenetet valóban egy tetőn vették fel, nem zöld háttér előtt.