Felelsz vagy mersz

Truth or Dare
Nolan Gerard Funk
Nolan Gerard Funk
Lucy Hale

A Blumhouse Productions (Boldog halálnapot, Tűnj el!, Széttörve) új thrillerében egy ártatlannak induló “felelsz vagy mersz” játék halálosra fordul, amikor valaki – vagy valami – elkezdi megbüntetni azokat, akik hazudnak, vagy nem merik megtenni, amit választottak. (UIP-Duna… Több

Rendező: Jeff Wadlow
Premier (HU): 2018.06.21.

2022.08.20 davidjunior

Nem kell nagy elvárásokkal leülni megnézni, de abszolút nézhető. Nincs üresjárat, minden percben leköt valamivel. Az 5,2-es Imdb pontozást kevésnek tartom, sok filmet nézek mostanában, simán jó lenne ez a film egy 6,3-nak. Mert néha leülök megnézni ... Több

2018.07.10 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

Egyszer nézhető horrorfilm

Igazából erre a filmre nehéz mit mondani. A Blumhouse eddigi kisköltségvetésű horrorfilmjeinek nagy része tudott egy minőségbeli szintet hozni (nekünk pl. bejött a Tűnj el! és a Boldog halálnapot! is), de akárhogy is nézem, a Felelsz vagy mersz nem e... Teljes kritika

Valahogy a mostani,vagy legalábbis az utóbbi 15-20 évben bemutatott horror filmek nagy többsége nem tudja átlépni a saját árnyékát.Hogy miért azt nem tudom,talán túlrendezik,talán többet akar elmesélni,és megmutatni,amennyi lehetséges az adott játékidőben.A sok bába közt elvész a gyerek,szokták volt mondani.Felejtős!

2018.06.25 HE7EDIK

Minden ilyesztőbb rész ott az előzetesben, ha azt megnézi az ember elkerül 100 percnyi elpocsékolt időt.

2018.11.21 indingo

Felejthető film lenne a Felesz vagy mersz?

A Felelsz vagy mersz című film nálam a Végső állomás és a tavalyi év Egyenesen át szerelemgyereke. Rendezője az a Jeff Wadlow, akinek a Kick Ass 2-t köszönhetjük. Rég nem jelentkezett új filmmel. Kicsit a kilencvenes évek hasonló indíttatású filmj... Teljes kritika

A film összbevétele 85 717 020 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 126 902 082 forintot termelt. A hazai mozik összesen 98 371 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A forgatások előtt a stáb Mexikóba utazott a színészekkel együtt egy próbanyaralásra, ahol iPhone-nal már sok közös jelenetet felvettek a szereplők, amelyeket később belevágtak a filmbe is.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmet 23 nap alatt forgatták le a filmet.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A tetőn sétáló jelenetet valóban egy tetőn vették fel, nem zöld háttér előtt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film Mexikói jeleneteit Rosarito-ban, Mexikóban készítették.Szerző: Diesel

(2018. 09. 07.)
Para van! elkap a snapchat-filter!
A kisköltségvetésű ijesztgetések példaértékű gyártócégének ugye már Oscar-díjas horrorja is van (Tűnj el!). Hát, ez nem lesz az. Nagyon nem. De attól még van benne valami, amiért nem kell szégyenkeznie a Blumhouse-nak. KOVÁCS GELLÉRT KRITIKÁJA. Több

(2018. 06. 26.)
Most, hogy kitört a nyári szünet, a középiskolásokat nyugodtan be lehet rá terelni, ők talán még élvezni is fogják. 18 év felett azonban csak pénzkidobás. Több

(2018. 06. 18.)
Sokkal kevesebbet vártam, de sokkal többet kaptam. Számomra a Felelsz vagy mersz egy erős produkció lett, amit biztosan többször megnézek még. Több

Értékelés: 5.5/10
(2018. 06. 27.)
Insidious, Tűnj el!, Boldog halálnapot!… Vajon a Felelsz vagy mersz is folytatja a Blumhouse olcsó, de ötletes horrorfilmjeinek sikersorozatát? Több

(2018. 09. 21.)
Szóval produkciós illetve zsigeri szempontból elmegy a film, de ebből ki lehetett volna hozni valami jóval nagyobb durranást is, ha Jeff Wadlow rendező és forgatókönyvíró társai nem csupán újragondolni akarták volna a Végső állomás-receptet, de alaposan átgondolni is. Több