Felelsz vagy mersz

Truth or Dare

A film összbevétele 85 717 020 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 126 902 082 forintot termelt. A hazai mozik összesen 98 371 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A forgatások előtt a stáb Mexikóba utazott a színészekkel együtt egy próbanyaralásra, ahol iPhone-nal már sok közös jelenetet felvettek a szereplők, amelyeket később belevágtak a filmbe is.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmet 23 nap alatt forgatták le a filmet.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A tetőn sétáló jelenetet valóban egy tetőn vették fel, nem zöld háttér előtt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film Mexikói jeleneteit Rosarito-ban, Mexikóban készítették.Szerző: Diesel

A felelsz vagy mersz játék évszázadok óta létezik. Legkorábbi története 1712-ből származik, amely eredetileg karácsonyi kérdéseket, és utasításokat tartalmazott.Szerző: Diesel

Bár a film főszereplőinek karakterei tizenévesek, Hayden Szeto és Nolan Gerard valójában 32 és 31 éves. A legfiatalabb közülük a 21 éves Violett Beane. Szerző: hp

A film eleji iPhone-nal rögzített felvételt a szereplők készítették magukról egy mexikói nyaralás során. Szerző: hp

A Felelsz vagy mersz forgatása 2017. június 7-én kezdődött meg, és július 12-én ért véget Los Angelesben. Szerző: hp

A Felelsz vagy mersz eredetileg 2018. április 27-én került volna a mozikba, de 2018. januárjában a premierdátumot április 13-ra módosították, végül a horror péntek 13-án debütálhatott a tengerentúlon. Szerző: hp

A film kasszasiker lett a mozikban. Világszerte 85,8 milliót kaszált, miközben a költségvetése mindössze 3,5 millió dollár volt. Szerző: hp

A filmet igen negatívan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon jelenleg 14 százalékon áll 127 szemlézett cikket követően (2018. június). Szerző: hp

2018. június 1-én hivatalosan is bejelentették, hogy készül a folytatás. Szerző: hp