Érdekességek: Felelsz vagy mersz (2018)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

A film összbevétele 85 717 020 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 126 902 082 forintot termelt. A hazai mozik összesen 98 371 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A forgatások előtt a stáb Mexikóba utazott a színészekkel együtt egy próbanyaralásra, ahol iPhone-nal már sok közös jelenetet felvettek a szereplők, amelyeket később belevágtak a filmbe is.

A filmet 23 nap alatt forgatták le a filmet.

A tetőn sétáló jelenetet valóban egy tetőn vették fel, nem zöld háttér előtt.

A film Mexikói jeleneteit Rosarito-ban, Mexikóban készítették.

(Diesel)

A felelsz vagy mersz játék évszázadok óta létezik. Legkorábbi története 1712-ből származik, amely eredetileg karácsonyi kérdéseket, és utasításokat tartalmazott.

(Diesel)

Bár a film főszereplőinek karakterei tizenévesek, Hayden Szeto és Nolan Gerard valójában 32 és 31 éves. A legfiatalabb közülük a 21 éves Violett Beane.

A film eleji iPhone-nal rögzített felvételt a szereplők készítették magukról egy mexikói nyaralás során.

A Felelsz vagy mersz forgatása 2017. június 7-én kezdődött meg, és július 12-én ért véget Los Angelesben.

A Felelsz vagy mersz eredetileg 2018. április 27-én került volna a mozikba, de 2018. januárjában a premierdátumot április 13-ra módosították, végül a horror péntek 13-án debütálhatott a tengerentúlon.

A film kasszasiker lett a mozikban. Világszerte 85,8 milliót kaszált, miközben a költségvetése mindössze 3,5 millió dollár volt.

A filmet igen negatívan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon jelenleg 14 százalékon áll 127 szemlézett cikket követően (2018. június).

2018. június 1-én hivatalosan is bejelentették, hogy készül a folytatás.