Amityville: Az ébredés (2017)

Amityville: The Awakening

n,n,n   2021. 04. 02.

Hát én többször is próbáltam nekifutni, de sose tudott megfogni. Egyszer nézhető azért.

Sabnock Sanatory   2020. 09. 09.

Egyszerűen nagyon gyenge és hiteltelen, rossz koncepció alapján megcsinált misztikus horror. Horror, ami csak nyomokban tartalmaz félelmetes tartalmat. Nem találtam semmilyen pozitívumot. Ja, csak annyit, hogy egyszer vége lett, és gyorsan leírom a véleményem, mielőtt elfelejtem.

indingo   2017. 12. 27.

A megtörtént esemény annyi a filmben, hogy a település valóban létezik egy olyan házzal, ahol furcsaságok történtek és ennyi. A film nekem nem tetszett erős fikció.

7ETEDIK   2017. 10. 16.

Ez mi akart lenni? Nem csoda, hogy annyit tologatták az időpontját. Ez a filmiparban jót sosem jelent.

MKristijan   2018. 01. 21.

Ami leginkább megmaradt benne, az a főszereplő darkba burkolt, rózsaszín alsóneműs feneke. Az igazán maradandó volt, indokolatlan, de többször visszatapsolható. Maga a szituáció abszurd, de próbálkozásnak jó.

SzFa   2017. 09. 21.

Moziban néztem meg a filmet. A film története jó, végig izgalmas volt. Túl sok félelmetes rész nem volt, de a hanghatasokkal itt is játszottak vagyis bele robban a képembe és attól ijesztő. A beteg sráctol frászt kaptam tényleg elég borzasztóan kimaszkirozták.

jfruzsi97   2020. 10. 19.

Egyszer nézhető, elég lapos és kissé unalmas sztorival.

Kurtwood Smith

A film összbevétele 7 701 908 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 46 477 236 forintot termelt. A hazai mozik összesen 34 229 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben Bella Thorne és Cameron Monaghan ikreket alakítanak, valójában azonban négy év a korkülönbség köztük.

(jfruzsi97)

Eredetileg R besorolású filmnek állították be, 13 percét kivágták annak érdekében, hogy PG-13 besorolás alá kerüljön, és minél szélesebb közönséget érjen el.

(jfruzsi97)

A filmet számos alkalommal elhalasztották. Eredetileg 2012. január 12-én mutatták volna be, de a premiert végül több mint öt évig halogatták.

Az eredeti tervek szerint a film rebootolta volna az Amityville franchise-t (Amityville: The Lost Tapes lett volna a címe), de az ötletet végül elvetették.

Az Amityville franchise előző olyan része, melyet a mozikban is bemutattak, az The Amityville Horror (2005) volt.

A film eredetileg korhatáros besorolást kapott, de ezt követően a stúdió újravágta a teljes produkciót, mely végül PG-13 korhatár besorolással került a mozikba.

A film eredeti címe Amityville: The Reawakening volt, mielőtt megváltoztatták az Amityville: The Awakeningre.

A filmnek több meghiúsult premierdátuma is volt: 2012. január 27, 2014. január 3, 2015. január 2, 2016. április 15, 2016. április 1, 2017. január 6. és 2017. június 30.

– A forgatás során végig attól féltem, hogy történik velünk valami rettentő – nyilatkozta Jennifer Jason Leigh, aki a rettegés házának egyik új lakóját alakítja. – Leginkább azért, mert azt gondoltam, hogy ha mondjuk, legurulok a díszletben a lépcsőn, akkor mindenki azt fogja mondani, hogy ez csak egy ügyetlen marketingtrükk, hogy bebizonyítsam, átok ül a történetetn, és igazából nincs is semmi bajom. Pedig én tényleg nagyon babonás vagyok, sötétedés után egyre jobban hiszek az ilyen rémségekben, és csodálkozom azokon, akiknek nem fér a fejébe, hogy a gonosz itt járkálhat köztünk… (IC Press)

Nem az első horrorfilm, ami inkább hasonlít egy esti mesére. 45/100 több»

Amityville-ről nem lehet már jó filmet a piacra dobni, egyszerűen elfogyott a benne rejlő potenciál. Nagyon régen. több»