Amityville: Az ébredés (2017)

Amityville: The Awakening

indingo   2017. 12. 27.

A megtörtént esemény annyi a filmben, hogy a település valóban létezik egy olyan házzal, ahol furcsaságok történtek és ennyi. A film nekem nem tetszett erős fikció.

HETEDIK   2017. 10. 16.

Ez mi akart lenni? Nem csoda, hogy annyit tologatták az időpontját. Ez a filmiparban jót sosem jelent.

MKristijan   2018. 01. 21.

Ami leginkább megmaradt benne, az a főszereplő darkba burkolt, rózsaszín alsóneműs feneke. Az igazán maradandó volt, indokolatlan, de többször visszatapsolható. Maga a szituáció abszurd, de próbálkozásnak jó.

SzFa   2017. 09. 21.

Moziban néztem meg a filmet. A film története jó, végig izgalmas volt. Túl sok félelmetes rész nem volt, de a hanghatasokkal itt is játszottak vagyis bele robban a képembe és attól ijesztő. A beteg sráctol frászt kaptam tényleg elég borzasztóan kimaszkirozták.

Adepto   2017. 08. 30.

Több, mint 2 éve vártam ezt a filmet, mert mindig csak tolták és tolták a premier időpontját… Én Cameron Monaghan miatt akartam látni ennyire, mert ő az egyik kedvenc színészem (pl. Shameless, Gotham). Szerintem született tehetség, akinek habár „kisebb” szerepe volt itt, mégis olyan szinten kihozta a maximumot, hogy le a kalappal. Zseniális volt az átalakulása (is). Olvastam több helyen, hogy ez egy kissé „újabb bőrt húzzunk le egy régi igaz történetről’” dolog, de én ezt nem annyira érzem igaznak (szemben mondjuk a Végső állomás filmekkel). Habár talán a legenda agyonmagyarázása lehetett volna visszafogottabb, főleg a srác nyomulása volt ebben a témában zavaró számomra. Picit rövidnek találtam a film hosszát, lehetett volna lassabb az „ébredés” és ki lehetett volna jobban dolgozni az eseményeket és azok alakulását, valamint egy-két visszaemlékezés is jót tett volna a család kapcsolatának feltérképezésében és abban hogy mi vezetett idáig. Bella Thorne nem annyira nyűgözött le, bár inkább az a kissé klisés szerep, amit ráosztottak. Mindenesetre nem volt számomra ijesztő a film, legalábbis amennyire számítottam rá, miután nem vagyok egy nagy horror film néző. Kissé borzongató kikapcsolódásra vágyóknak és Cameron Monaghan rajongóknak kötelező!

Kurtwood Smith

Nem az első horrorfilm, ami inkább hasonlít egy esti mesére. 45/100 több»

Amityville-ről nem lehet már jó filmet a piacra dobni, egyszerűen elfogyott a benne rejlő potenciál. Nagyon régen.
Értékelés: 3/10 több»

A filmet számos alkalommal elhalasztották. A premierre eredetileg 2012. január 12-én mutatták volna be, de a premiert végül több mint öt évig halogatták.

Az eredeti tervek szerint a film rebootolta volna az Amityville franchise-t (Amityville: The Lost Tapes lett volna a címe), de az ötletet végül elvetették.

Az Amityville franchise előző olyan része, melyet a mozikban is bemutattak az The Amityville Horror (2005) volt.