Poltergeist - Kopogó szellem

Sam Rockwell
Gil Kenan
Sam Rockwell
Rosemarie DeWitt

A legendás Sam Raimi és Gil Kenan új életet lehelnek a klasszikus történetbe. Egy kertvárosi család házát megszállják a dühös szellemek, akik rettenetes veszélyt jelentenek minden ott tartózkodóra. A család legfiatalabb lányát ért támadást követően a család mindent megtesz azért, hogy… Több

Rendező: Gil Kenan
Premier (HU): 2015.05.28. | Netflix (2022.04.01.)

2022.02.01 freeman

Király film.

2017.05.07 mamiéstöti2

Végig izgalmas volt, bár nem volt egy rémisztő jelenet sem benne, ezért inkább a szórakoztató horror kategóriába sorolnám, de egyszer érdemes megnézni.

Steven Spielbergtől és Sam Raimitől most csak ennyire tellett, és ez számomra kifejezetten idegesítő, de egyben szomorú is. Élettelen és rettenetesen lapos, nem misztikus és nem félelmetes. Koncepcióhiányos és befejezetlen. Gyenge mozi.

2020.04.20 dailyfilmsan

Hááát hogy is kezdje. Teljesen felbolygatta azt a képet amit én magamban erről a filmről/filmekről alkottam. Ez a Remake kicsúfolja egy kicsit a régit és szerintem gyenge utánzat, még csak nem is ijesztő. Nem igazán értékes és ha érdekel is a téma és... Több

2020.12.30 drg0602

Nem nagy szám

Alaposan felkészültem rá, még azt is megtettem, hogy nem néztem kommenteket a filmről. Sajnos nem nyűgözött le. A film amúgy nem rossz, kb. a harmadáig, aztán jött a csalódás. Úgymond nekem egy kicsit túlzó volt a vége a filmnek. És technikailag se volt az az elkápráztató. Nem nagy szám, talán egyszer nézhető. 10/5

A film összbevétele 95 437 994 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 40 817 435 forintot termelt.

A film forgatásához igaz csontvázakat használtak, mert azok olcsóbbak, mint műanyag társaik. Szerző: Szilonka

A 3. legjobban kereső horror 2015-ben.Szerző: mamiéstöti2

Rosemarie DeWitt és Jared Harris egyaránt szerepelt a Mad Men - Reklámőrültek című sorozatban.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Rosemarie DeWitt azt állította (persze lehet, hogy csak ügyes marketingfogás okán), hogy a filmet egy kísértetjárta házban forgatták. Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2015. 06. 08.)
Az ötlettelenség köre ezzel bezárult
Egyedül arra jó a Poltergeist idei feldolgozása, hogy teljes erőből rávilágítson a hollywoodi horrorok ötlettelenségére. Több

Értékelés: 5.4/10
(2015. 06. 08.)
Poltergeist – Kopogószellem
Az új Poltergeist filmmel ismét egy remake került le a hollywoodi álomgyár futószalagjáról, amely Steven Spielberg forgatókönyvéből kíván táplálkozni. Ez azonban nem nagyon sikerül neki. Több

(2018. 04. 23.)
a szereplők közül mindenki abszolút felejthető alakítást nyújt, tökéletesen illeszkedve a film többi paraméteréhez. Hogy mégis miért készülnek még ilyen újrafilmek? Kérdezzük meg azokat, akik 30 millió dollárt raktak az alkotók zsebébe a bemutató hetében. Több

(2015. 05. 31.)
Tucathorror, de abszolút nézhető kategória, aminek kifejezetten színvonalas jelenetei is akadnak. Ám összességében úgy gondolom, hogy feleslegesen készült el. Több

(2019. 05. 10.)
Poltergeist (2015)
Megtekintés: Ugyan nem vagyok nagy rajongója sem az eredeti sorozatnak, sem a szellemes filmeknek - annak ellenére, hogy van, ami tetszik - ezt a darabot ajánlani merem. Több