Poltergeist - Kopogó szellem (1982)

Poltergeist

Beatrice Straight
Heather O'Rourke
Heather O'Rourke
Beatrice Straight
Richard Lawson
JoBeth Williams

Lóri Ádámcsik   2022. 03. 16.

Klasszikus

Annak ellenére, hogy nem mai darab, nagyon szórakoztató. Jó a történet és a szereplők is.

Kóborló   2020. 09. 02.

Egy klasszikus horrorfilm?!

Az 1982-ben bemutatott, Tobe Hooper (1943–2017) által rendezett, Steven Spielberg bábáskodásával készített Poltergeist - Kopogó szellem című film egy megkerülhetetlen klasszikus horrorfilm, még akkor is, ha itt a horror jelzőt egyáltalán nem a szokvá... teljes kritika»

Deku   2017. 12. 08.

Nagyon érdekfeszítő a hangulata. Ha még nem nézted meg javaslom. Nagyszerű módon ért ahhoz, hogy kikapcsolja és szórakoztassa a nézőjét. Hihetetlenül egyben volt a film, főként a főszereplőért voltam oda mert nagyon összetett karakter lett.

Ildikó Bacskai   2021. 02. 06.

Tudom, kultfilm, mégsem jött át igazán, se horrornak nem nevezném, se félelmetesnek. Könyvben biztos sokkal hatásosabb, így nekem csalódás volt a film.

Syracuse   2015. 05. 14.

Tobe Hooper nem először bizonyítja tehetségét, ez a film sokkal jobban megállja a helyét még ma is, mint pl. Carpenter Halloweenje. Remélem a remake is jó lesz, már nagyon várom.

Norbi   2018. 07. 10.

Nagyon magával ragadó hangulatvilággal rendelkezik. Leültem nekiálltam nézni, és minden percét figyeltem. Nem egy mindennapi horrorfim. Nem is nevezném nagyon horrorfilmnek, mert inkább helyenként volt egy-két ijesztő jelenet, minthogy az egész filme... több»

Timon   2019. 10. 30.

Igazából hatalmas volt,még úgy is,hogy nem egy túl sokszor megnézhető darab. Már az eleje nagyon izgalomba hozott,pontosabban a tévés jelenet. Érzelmileg viszonylag megosztott engem a közepe felé ért,de a vége már a legjobb oldalát tudta mutatni enne... több»

A gyerekek szobájában látható egy 1979-es Alien moziplakát. Ezt egyfajta tisztelgésnek szánták a film zeneszerzője, Jerry Goldsmith (1929–2004) előtt, hisz mind az Aliennek, mind pedig a Poltergeistnak ő komponálta a zenéjét.

(Kóborló )

A gyerekek szobájában rengeteg Star Wars játék, poszter, de még egy Star Warsos ágynemű is látható. Ez Steven Spielberg tisztelgése volt George Lucas felé, aki a való életben nagy barátja Steven Spielbergnek.

(Kóborló )

A poltergeist jelenségeket már a 12. század óta számontartják.

(Kóborló )

1996 és 1999 közt volt egy Poltergeist: The Legacy című sorozat, aminek nem volt köze a filmekhez, csupán a poltergeist jelenséggel foglalkozott.

(Kóborló )

Egyes pletykák szerint a forgatókönyv megírása miatt Stephen Kinget is felkeresték, de ő végül nem vállalta el a felkérést.

(Kóborló )

Erőteljes társadalomkritika hatja át a filmet, amit okosan építettek bele a cselekménybe. Ha látványban nem is, de mondanivalóját és cselekményét tekintve tényleg egy időtálló klasszikus. több»