Amityville: Az ébredés

Amityville: The Awakening

A film összbevétele 7 701 908 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 46 477 236 forintot termelt. A hazai mozik összesen 34 229 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben Bella Thorne és Cameron Monaghan ikreket alakítanak, valójában azonban négy év a korkülönbség köztük.Szerző: jfruzsi97

Eredetileg R besorolású filmnek állították be, 13 percét kivágták annak érdekében, hogy PG-13 besorolás alá kerüljön, és minél szélesebb közönséget érjen el.Szerző: jfruzsi97

A filmet számos alkalommal elhalasztották. Eredetileg 2012. január 12-én mutatták volna be, de a premiert végül több mint öt évig halogatták. Szerző: hp

Az eredeti tervek szerint a film rebootolta volna az Amityville franchise-t (Amityville: The Lost Tapes lett volna a címe), de az ötletet végül elvetették. Szerző: hp

Az Amityville franchise előző olyan része, melyet a mozikban is bemutattak, az The Amityville Horror (2005) volt. Szerző: hp

A film eredetileg korhatáros besorolást kapott, de ezt követően a stúdió újravágta a teljes produkciót, mely végül PG-13 korhatár besorolással került a mozikba. Szerző: hp

A film eredeti címe Amityville: The Reawakening volt, mielőtt megváltoztatták az Amityville: The Awakeningre.Szerző: dulkap

A filmnek több meghiúsult premierdátuma is volt: 2012. január 27, 2014. január 3, 2015. január 2, 2016. április 15, 2016. április 1, 2017. január 6. és 2017. június 30.Szerző: dulkap

– A forgatás során végig attól féltem, hogy történik velünk valami rettentő – nyilatkozta Jennifer Jason Leigh, aki a rettegés házának egyik új lakóját alakítja. – Leginkább azért, mert azt gondoltam, hogy ha mondjuk, legurulok a díszletben a lépcsőn, akkor mindenki azt fogja mondani, hogy ez csak egy ügyetlen marketingtrükk, hogy bebizonyítsam, átok ül a történetetn, és igazából nincs is semmi bajom. Pedig én tényleg nagyon babonás vagyok, sötétedés után egyre jobban hiszek az ilyen rémségekben, és csodálkozom azokon, akiknek nem fér a fejébe, hogy a gonosz itt járkálhat köztünk… (IC Press)Szerző: hp