Vaksötét

Vaksötét

Don't Breathe

Jane Levy

A történet szerint tinédzserek egy csoportja abban a hiszemben tör be egy vak háborús veterán házába, hogy véghezvihetik a tökéletes, jó anyagi kilátásokkal kecsegtető bűntettet. Csakhogy ez hatalmas tévedés, ugyanis a férfi nem szorul segítségre, ha az otthona megvédéséről van… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Magyarország
Premier (HU): 2016.08.25. | HBO Max (2022.06.10.)

Vaksötét 2  (2021)

2023.04.15 Erik Csok

Ezért nem szabad az öregekkell kötekedni!

Pár napja néztem meg ezt a filmet, és kellemes kikapcsolódást nyújtott. Nem mondanám horrornak, bár hirtelen jelenetek azért vannak, amikre tényleg nem is számít az ember, és egy kis meglepődöttséget tudnak okozni. A vak bácsit alakító színész nagyot játszik, bár a film vége felé elég beteg dolgokat művel. Van benne akció is, izgalmas is, és tekinthetjük egy helyszínes filmnek is, szerintem.

2017.12.21 Artemisia

Ez valóban horror lenne?

Borzalmasan összecsapott,igénytelen fércmű. A forgatókönyv primitív, kidolgozatlan semmi fordulatot vagy izgalmat nem tartalmaz, a rendezés gyatra, a képi világ 0, az operatőri munka, a vágások pocsék, filmzene 0. A történet silány, hiteltelen, valós... Teljes kritika

2016.11.18 indingo

Az egyik legpörgősebb film, amit mostanában láttam. Azt hiszed, hogy ennyi, na valakit még tuti kinyírnak. Ma olvastam, hogy jön a 2. rész.

2017.07.04 ArpiHajdu és Réci

Magyar nevek is hozzájárultak a sikeréhez

Manapság a jó thriller (vagy horrorfilm) olyan ritka, mint a fehér holló. S szerintem egy ilyen jellegű film akkor tud jól működni, hogyha sikerül túllépnie a „csak fröcsögjön minél több vér és minél gyorsabban minél több embert gyilkoljunk le” felfo... Teljes kritika

2017.11.11 Laca//Ho/rr/oR//

Azt hinné az ember az elején, hogy egyszerű dolguk lesz a betörőknek egy idős vak ember házában, de ezért jó ez a film, ahogyan halad a történet, úgy változik minden. Nekem nagyon tetszett a film, sok olyan dolgot véltem felfedezni a cselekményben, a... Több

A film összbevétele 157 100 845 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 134 669 102 forintot termelt. A hazai mozik összesen 101 791 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film rendezője, Fede Alvarez brácsán játszik a film zenéjében.Szerző: Puncs

Az első forgatókönyvváltozat szerint a vak férfinak nem lett volna kutyája.Szerző: Puncs

Az eredeti forgatókönyv szerint Rockynak hosszabb előzménytörténete lett volna.Szerző: Puncs

A rendező, Fede Alvarez egy vak YouTuber, Tommy Edison videóit nézte a filmhez készített kutatómunkája során.Szerző: Puncs

(2016. 08. 25.)
A horror csendje
Nem vált világot a Magyarországon forgatott amerikai thriller – de egyéjszakás rémálomnak megteszi. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. Több

Értékelés: 8.5/10
(2016. 08. 25.)
A Vaksötét az egyébként eredetiben és magyarul is rendkívül találó és kifejező címe ellenére tehát fényt hozott napjaink egyre klisésebbé váló horrorainak sorába. Akadtak benne ugyan kisebb melléfogások, ám ezeket leszámítva Fede Alvarez minden szempontból zseniális filmet alkotott. Több

(2016. 08. 31.)
Egy tiszteletbeli magyar thriller az amerikaiaktól, ami egy vak emberrel úgy befosat, hogy vissza fogod sírni a Démonok között túlvilági huncutkodóit. Több

Értékelés: 7.5/10
(2018. 03. 03.)
A film értékelését tekintve azonban úgy gondolom, már jóval többen fognak egyetérteni abban, hogy a Vaksötét szórakoztató, korrekt film lett, egyfajta üde színfolt az eddig kevésbé ragyogó 2016-os horrorfelhozatalt nézve. Több

(2016. 12. 05.)
Ajánljuk a thriller és horror műfajok kedvelőinek, valamint mindazoknak, akik szeretik a látványos és kőkemény filmeket. Több