Játssz egy PlayStation-ért ·  Fórum Login

Vaksötét (2016)

Don't Breathe

Vaksötét

drg0602   2020. 03. 01.

Egy elég jól megrendezett thriller, ami szerintem nem horror kategória. Jó, helyeként elég izgalmas. Jó film.

ArpiHajdu és Réci   2017. 07. 04.

Magyar nevek is hozzájárultak a sikeréhez

Manapság a jó thriller (vagy horrorfilm) olyan ritka, mint a fehér holló. S szerintem egy ilyen jellegű film akkor tud jól működni, hogyha sikerül túllépnie a „csak fröcsögjön minél több vér és minél gyorsabban minél több embert gyilkoljunk le” felfogáson és megpróbál a pszichére hatni. Hiszen olykor a legegyszerűbb és leghétköznapibb történetek tudnak a legijesztőbbek lenni, csak a megfelelő módon kell tálalni azokat. A Vaksötét véleményem szerint az egyik legjobb film kategóriáján belül, amelyet mostanában láttam, ez pedig nemcsak annak köszönhető, hogy megfelelően adagolja a feszültséget, hanem annak is, hogy ügyesen bánik a klausztrofób díszletekkel (mi tud nagyobb frászt hozni az emberr... több»

indingo   2016. 11. 18.

Az egyik legpörgősebb film, amit mostanában láttam. Azt hiszed, hogy ennyi, na valakit még tuti kinyírnak. Ma olvastam, hogy jön a 2. rész.

dulkap Nézhetetlen  2017. 08. 01.

Rég láttam ennyire rossz filmet, mint ez. Először is figyelmeztetnék mindenkit, hogy ez a film NEM horror. Még csak horror elemek sincsenek benne. Sima thriller és abból is a legrosszabbak közül. Ha ezt moziban látom egy óra után kijövök a teremből. A film egyetlen pozitívuma Jane Levy külseje. Ezen kívül minden kritikán aluli: a történet, a fordulatok (?), a színészi játék, a forgatókönyv és szerintem még a kávé is szar volt, amit a forgatási szünetekben ittak. Hiteltelen karakterek, logikátlan cselekmény és a film felétől már egy shakespeare-i végben bíztam, hogy mindenki meghal a végén, csak a kutya sétál el kényelmesen. Kérnék vissza másfél órát az életemből!

Puncs   2019. 03. 20.

Nem szeretem a horrort, de ez nem is igazán horror, inkább thriller. Végigizgultam a filmet. Az elejétől a végéig fenntartotta az izgalmat, amit az ember joggal vár egy thrillertől. Fordulatos, vannak benne csavarok. Stephen Lang nagyon jól hozta a vak embert. Érdemes megnézni.

Jane Levy

A Vaksötét ugyan egy üde színfoltja a jelenkor horrorjainak, de attól még nem lesz egy klasszikus. Egy jó ötlet, de sajnos semmi több. Jobban működött volna rövidebb játékidőben, egy szkeccsfilm részeként. Azért egyszer érdemes megtekinteni. 6/10 több»

Sikeres fogadtatás esetén pedig még a folytatást sem tartom elképzelhetetlennek, amihez a történet lezárása is remek táptalajt adna, habár egyszeri szórakozásnál nem tűnt többnek a Vaksötét.
6/10 több»

Nem vált világot a Magyarországon forgatott amerikai thriller – de egyéjszakás rémálomnak megteszi. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. több»

A film összbevétele 157 100 845 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 134 669 102 forintot termelt. A hazai mozik összesen 101 791 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film rendezője, Fede Alvarez brácsán játszik a film zenéjében.

(Puncs )

Az első forgatókönyvváltozat szerint a vak férfinak nem lett volna kutyája.

(Puncs )

Az eredeti forgatókönyv szerint Rockynak hosszabb előzménytörténete lett volna.