Országúti ámokfutó

Országúti ámokfutó

The Hitcher

Grace (Sophia Bush) és Jim (Zachary Knighton) egy kellemesnek ígérkező autós túrára indul, hogy együtt töltsék az iskolai szünetet. Ám kirándulásuk hamar rémálommá válik, amikor az új-mexikói sivatagban összetalálkoznak John Ryderrel (Sean Bean), az országúti ámokfutóval. A férfiról rövidesen kiderül, hogy maga az ember bőrbe bújt ördög, aki nem ismer kíméletet: lemészárol egy családot, megöli a rendőröket. Grace-nek és Jimnek nincs kitől segítséget remélnie a velük macska-egér játékot játszó gyilkossal szemben.

Rendező: Dave Meyers
Forgatókönyvíró: Eric Red, Jake Wade Wall, Eric Bernt
Premier: 2007.01.19.
Sophia Bush
Sophia Bush

2022.08.19 BRANTON

Jön a harag, reszkess, in medias res lesz!

1986-ban Rutger Hauer főszereplésével megjelent Az országút fantomja című film, amely ugyan nem találta fel a spanyolviaszt, de egy kellően tökös és élvezetes akció-horror-thriller alkotás volt. Ami nagyban hozzájárul a hasonló műfajú alkotások élvez... Teljes kritika

2017.05.07 mamiéstöti2

Az emberi kegyetlenség jól kirajzolódik ebben a filmben, ami sajnos ma már benne lakik egybe többünkben. Remek film és nem az az egy sztárra épített film.

2018.02.07 respect the movies

Szerintem nem volt egy rossz film! Amikor megtudtam hogy az 1986-os Az országút fantomjának volt egy 2006-ben elkészített feldolgozása, finoman szólva is izgatott lettem, mert az eredeti filmet nagyon szerettem! Az előjelek sem voltak rosszak a filmm... Több

A szálódai jelenetnél amikor Grace a tévét nézi, Alfred Hitchcock klasszikus filmje a Madarak megy a tévében!Szerző: respect the movies

A filmben amikor mutatják John Ryder vezetői engedélyét, az valójában a film rendezőjének Dave Meyersé volt!Szerző: respect the movies

A film költségvetése 10 millió dollár volt, míg a 86-os változatot 6 millió dollárból hozták össze!Szerző: respect the movies

Az eredeti változatban John Ryder szerepét Rutger Hauer alakította, az érdekesség hogy a remake készítői felkérték őt, hogy játssza el ismét ezt a szerepet! Végül a színész nem vállalta a felkérést!Szerző: respect the movies