Vaksötét

Don't Breathe

A film összbevétele 157 100 845 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 134 669 102 forintot termelt. A hazai mozik összesen 101 791 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film rendezője, Fede Alvarez brácsán játszik a film zenéjében.Szerző: Puncs

Az első forgatókönyvváltozat szerint a vak férfinak nem lett volna kutyája.Szerző: Puncs

Az eredeti forgatókönyv szerint Rockynak hosszabb előzménytörténete lett volna.Szerző: Puncs

A rendező, Fede Alvarez egy vak YouTuber, Tommy Edison videóit nézte a filmhez készített kutatómunkája során.Szerző: Puncs

Brazíliában és Dél-Koreában a filmet Ember a sötétben címen mutatták be, ami eredetileg is a film címe lett volna.Szerző: Puncs

A film költségvetése kevesebb mint 20 millió dollár volt, azonban már két hónappal a megjelenés után 140 millió dollárt hozott a mozikasszánál.Szerző: Puncs

Stephen Lang olyan kontaktlencsét viselt a filmben, amely nagy mértékben korlátozta a látását, különösen gyenge fényben.Szerző: Puncs

A film kint jeleneteit Detroitban forgatták, míg a házban játszódóakat Magyarországon, Pomázon.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film nagy részét Magyarországon forgatták, és több magyar szakember is segédkezett a film munkálatain.Szerző: HercegPeter

Sokan nem tudják, hogy a filmben szerepet kapott egy székesfehérvári színésznő, Törőcsik Franciska is.Szerző: Ghotik

Jane Levy és Dylan Minnette mindketten december 29-én ünneplik a születésnapjukat.Szerző: puffancshercegnő

A kutyát három különböző kutya játszotta: Athos, Astor és Nomad.Szerző: puffancshercegnő

Az idős ember a Buena Vista nevű utcában lakik, ami spanyolul annyit jelent "jó kilátás". Az idős férfi vak.Szerző: puffancshercegnő