A kórus

Boychoir
Dustin Hoffman
Josh Lucas
Garrett Wareing

Stet, a problémás és dühös, egy texasi kisvárosból való 11 éves árva édesanyja halála után a kórus iskolába kerül. A karmester felismeri a fiú rendkívüli tehetségét, és a tanulás olyan útjára invitálja, mely során megtanulja a zene nyelvére fordítani azt, ami benne rejlik.

(hp)

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2016.01.14.

2021.02.06 Gika

Gyönyörű film, gyönyörű zene, igazi jótétemény a léleknek.

2018.03.16 indingo

Remek a szereposztása és a története sem túl csöpögős. Nem ment minden egyszerűen, volt benne feszültség és jó a felépítése. És nem a csúcson hagyták abba ez külön tetszett.

2016.12.05 Szorcsik

Ezt a filmet már csak Dustin Hoffman miatt is érdemes megnézni, ugyanis fantasztikus alakítást nyújt A kórus című filmben. Gyönyörű a film zenéje is. Amit még mindenképpen kiemelnék, az a mellékszereplők dicséretes játéka. Maradandó filmélmény.

2018.08.15 Szilonka

Remek kis film, engem a dalok is magával ragadtak.

2018.03.30 Bazzzsi

Kicsit olyan tündérmese beütése volt a filmnek, de hát ki ne szeretné a meséket. A története hangulatos volt, sok-sok érzelemmel és a kis srác is jól játszott.

A film összbevétele 3 135 892 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 4 404 405 forintot termelt. A hazai mozik összesen 4 064 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

2014. februárjában New York City-ben vette kezdetét a forgatás. Szerző: Archívum

A CBS 2016 tavaszán sugározta volna a filmet, ám azt az utolsó pillanatban törölték, miután kiderült, hogy hasonló eset történt egy magániskolában, mint ami a filmben bemutatásra kerül. Szerző: Archívum

Eredetileg Debra Winger szerepét Sissy Spacek alakította volna. Szerző: Archívum

Mivel Garret Wareing pár nappal a texas-i forgatás kezdete előtt három helyen is eltörte a karját, ezért a ruha alatt valamennyi jelenetben sínt viselt. Szerző: Archívum

Értékelés: 6.5/10
(2016. 01. 18.)
Ilyen lenne a Whiplash egyházi énekkel, fiúkórussal és egy középszerű forgatókönyvvel. Több

Értékelés: 8.5/10
(2016. 01. 12.)
A zene az kell, mert körülölel
Érdekes, véletlen-szülte élmény volt számomra egy pár nap különbséggel megnézni a Hétköznapi mennyország című filmet, és összevetni a szintén karmestert megformáló Michael Nyquist gigantikus, átütő erejű játékát Dustin Hoffmann érett, kiforrott néhol már-már patetikus, ám szintén briliáns karmesteri alakításával, melynek köszönhetően ismét bebizony... Több

Értékelés: 8.5/10
(2016. 01. 14.)
Francois Girard A kórusa pont olyan, mint a benne elhangzó mennyei énekek, tiszta és romlatlan, amely a zenei műfajban rejlő fegyelmet, alázatot és tehetséget nem elrettentő példaként, hanem vállalni való és becsülendő elemekként mutat be, monumentális hangzással párosítva.
Bakelit
2016