A cápa bosszúja

Jaws: The Revenge

A film munkálatait 1987. január 12-én kezdték meg, és 1987. június 4-én fejezték be.Szerző: Kóborló

A filmbéli Hoagie gépe egy Cessna 310 típusú repülőgép volt.Szerző: Kóborló

A filmbéli Jake karakterét Mario Van Peebles alakította. A filmben az édesapjának, Melvin Van Peeblesnek is volt egy apróbb szerepe.Szerző: Kóborló

Bess Armstrongot felkeresték, hogy a Cápa 3. után ismét játssza el Kathryn Morgen karakterét, de a színésznő elutasította a felkérést.Szerző: Kóborló

A filmkészítők kacérkodtak az ötlettel, hogy újra 3D-s technikát használjanak a filmnél, de ezt végül elvetették.Szerző: Kóborló

Ez volt az egyetlen olyan folytatása a Cápa szériának, melyet már nem számoztak. Szerző: Kóborló

Dennis Quaidot megkeresték, hogy a Cápa 3. után ismételten játssza el Mike Brody karakterét, de a színész elutasította a felkérést.Szerző: Kóborló

Murray Hamiltont (1923–1986) fel akarták kérni, hogy ismételten játssza el Amity polgármesterét (akit már az 1975-ös Cápában és az 1978-as Cápa 2-ben is alakított), de erre nem kerülhetett sor, mert a színész még a forgatások megkezdése előtt meghalt rákban.Szerző: Kóborló

Roy Scheidernek (1932–2008) felajánlották, hogy térjen vissza Brody seriffként, de a színész hallani sem akart a készülő produkcióról.Szerző: Kóborló

Lorraine Gray az 1979-es, Meztelenek és bolondok című film után felhagyott a filmezéssel, de amikor megtudta, hogy készülőben van ez a film, visszatért a filmes szakmába, hogy ismételten eljátszhassa Ellen Brody szerepét, akit már kétszer is megformált az 1975-ös Cápában, majd az 1978-as Cápa 2-ben.Szerző: Kóborló

Az eredeti Jaws (A cápa) című film egyik érdekessége, hogy legtöbbet idézett mondata („We’re gonna need a bigger boat”) teljesen véletlenül, Roy Scheider rögtönzése folytán került a filmbe. Eredetileg ez a mondat nem szerepelt a forgatókönyvben.Szerző: Filmelemző

Ez az egyetlen Cápa film, amit nem Carl Gottlieb és/vagy Howard Sackler írt. Szerző: rbernadett

Ez Lorraine Gary utolsó filmje, és egyben egyetlen filmje az utolsó 8 évben. Szerző: rbernadett