Castle

AngelCass   2020. 01. 08.

Egy szórakoztató délutáni program azoknak akiknek már túl durva a Dr. Csont és nyomozásra vágynak de nem CSI stílusban hanem egy kis romantikával és humorral megfűszerezve . Nekem kissé életszerűtlen az alap történet,hogy komoly gyilkossági nyomozó mellé egy terepgyakorlat nélküli krimi írót engednek, pedig én a Psych-dilis detektíveken nőttem fel. Bár most nézve a politikai helyzeteket,hogy az kerül vezetőségbe akinek távolról sincs köze az adott dologhoz, lehet egyre több ilyen eset fog születni a való világban is .Na de vissza a sorozathoz a kezdetleges idegenkedés átugorva egy igen csak dinamikus párost kapunk , Castle személyisége lehet kotnyeles de épp annyira bájos és ami tetszik benne hogy észrevehető a karakterfejlődés is.Társa a nyomozó Becket a profizmus oldalát képviseli. A szerelmi szál nem annyira vált be, de ha a kulisszák mögé nézünk akkor láthatjuk hogy a főszereplők között nem volt meg a kémia . Ami viszont tetszett az Castle családi szála a bohókás anyja az apa-lánya részek. Összességében egy kellemes humoros lightos sorozatot kapunk, ahol nem kell szigorúan minden részt követni,hogy le ne maradjunk a főszálról.

mamiéstöti2   2018. 12. 03.

Egy vegyes sorozat, nemcsak nyomozásról szól, hanem az érzelmek is rendesen benne vannak. Szerintem egyszer nézhető.

indingo   2017. 04. 10.

Van benne minden. Szerelem, izgalom, humor, nyomozás, meg egy kis család. Szeretem ezt a sorozatot, de nem esem kétségbe ha kimarad egy-két rész. A mindig összejövő főszereplők nekem már picit kezd sok lenni.

beero88   2016. 01. 16.

Bármikor szívesen újra tudnám nézni az első részektől kezdve annyira szerethető sorozat. Minden egyes karakter olyan aki mellett nem lehet elmenni. Castle pedig egyenesen oltári.

Szivárvány1   2016. 11. 19.

Nagyon jó sorozat. Izgalmas, bár az alapsémája a részeknek folyton ismétlődik de a zseniális színészi alakítások még ezt is elfeledtetik a nézővel. Castle karaktere az egyik legjobb tv-s karakter. Nagyon erős és főleg ő viszi el a sorozatot a hátán. Kate és Castle szerelmi szála pedig érzelmeket visz a nyomozós sorozatba:)

TomÁcs   2018. 04. 14.

Azt hittem, hogy az lesz az egészben a poén, hogy nem is történtek meg az események, gyilkosságok csak Castle vetette őket papírra! Izgalmas sorozat, igényes a kivitelezése.

VvV   2018. 11. 11.

Castle kedvelhető karakter, bár eléggé bénácska és esetlen, de mindig neki vannak jó ötletei az adott üggyel kapcsolatban. Közepes sorozat.

Nathan Fillion

Eredeti nyelven a rendőrkapitányt, aki nő, mindig "Sir"-nek szólítják, ami magyarul uramnak felel meg .

(AngelCass)

A sorozatban a főszereplők kizárólag a vezetéknevükön szólítják egymást. Castle akkor kezdte el a Kate nevet használni, mikor már összemelegedtek, viszont Backet szinte sose szólította Richardnak Castle-t.

(AngelCass)

Becket megemlíti, hogy gondolkodott a jogi pályán. Ez utalás Stana Katic korábbi szerepére, a Sister Cities-re, ahol ügyvédet játszott.

(AngelCass)

A sorozatban Beckett egyke; az őt megformáló színésznőnek, Stana Katic-nak nehéz lehetett ezt eljátszani, mert a valóságban 5 kisebb testvére van .

(AngelCass)

A sorozat első részét Nathan Fillion (Castle) 38. születésnapja előtt sugározták, míg az utolsó rész után Stana Katic (Beckett) ünnepelhette 38. életévét.

(AngelCass)

Nathan Fillion (Castle), Jon Huertas (Esposito nyomozó) és Seamus Dever (Kevin Ryan) minden egyes részben szerepel, míg Stana Katic (Becket) egyedül 2 epizódban nem látható.

(AngelCass)

Becket a sorozatban számos alkalommal dicséri Frank Miller képregényeit; ez utalás arra, hogy Stana Katic (Becket) szerepelt a Spirit - A sikító város (2008) című filmben, amit Frank Miller rendezett.

(AngelCass)

Számos mellékszereplőt a sorozatban is a keresztnevükön szólítottak, ezzel is segítve a főszereplők dolgát, hogy ne kelljen fiktív neveket kitalálniuk.

(AngelCass)

A kezdeti összhang a főszereplők között odáig fajult, hogy párterápiára küldték őket a producerek. Az összeférhetetlenség miatt sajnos így is be kellet fejezni a sorozatot.

(AngelCass)

Backet nyomozó számos alkalommal szólal meg különböző nyelveken a sorozatban; szerencsére az őt megformáló Stana Katic folyékonyan beszél angolul, szerbül, olaszul, franciául, az angolt több különböző akcentusban tudja megszólaltatni.