Castle

mamiéstöti2   2018. 12. 03.

Egy vegyes sorozat, nemcsak nyomozásról szól, hanem az érzelmek is rendesen benne vannak. Szerintem egyszer nézhető.

indingo   2017. 04. 10.

Van benne minden. Szerelem, izgalom, humor, nyomozás, meg egy kis család. Szeretem ezt a sorozatot, de nem esem kétségbe ha kimarad egy-két rész. A mindig összejövő főszereplők nekem már picit kezd sok lenni.

beero88   2016. 01. 16.

Bármikor szívesen újra tudnám nézni az első részektől kezdve annyira szerethető sorozat. Minden egyes karakter olyan aki mellett nem lehet elmenni. Castle pedig egyenesen oltári.

AngelCass   2020. 01. 08.

Egy szórakoztató délutáni program azoknak akiknek már túl durva a Dr. Csont és nyomozásra vágynak de nem CSI stílusban hanem egy kis romantikával és humorral megfűszerezve . Nekem kissé életszerűtlen az alap történet,hogy komoly gyilkossági nyomozó mellé egy terepgyakorlat nélküli krimi írót engednek, pedig én a Psych-dilis detektíveken nőttem fel. Bár most nézve a politikai helyzeteket,hogy az kerül vezetőségbe akinek távolról sincs köze az adott dologhoz, lehet egyre több ilyen eset fog születni a való világban is .Na de vissza a sorozathoz a kezdetleges idegenkedés átugorva egy igen csak dinamikus párost kapunk , Castle személyisége lehet kotnyeles de épp annyira bájos és ami tetszik benne hogy észrevehető a karakterfejlődés is.Társa a nyomozó Becket a profizmus oldalát képviseli. A szerelmi szál nem annyira vált be, de ha a kulisszák mögé nézünk akkor láthatjuk hogy a főszereplők között nem volt meg a kémia . Ami viszont tetszett az Castle családi szála a bohókás anyja az apa-lánya részek. Összességében egy kellemes humoros lightos sorozatot kapunk, ahol nem kell szigorúan minden részt követni,hogy le ne maradjunk a főszálról.

Szivárvány1   2016. 11. 19.

Nagyon jó sorozat. Izgalmas, bár az alapsémája a részeknek folyton ismétlődik de a zseniális színészi alakítások még ezt is elfeledtetik a nézővel. Castle karaktere az egyik legjobb tv-s karakter. Nagyon erős és főleg ő viszi el a sorozatot a hátán. Kate és Castle szerelmi szála pedig érzelmeket visz a nyomozós sorozatba:)

Nathan Fillion

Eredeti nyelven a rendőrkapitányt, aki nő, mindig "Sir"-nek szólítják, ami magyarul uramnak felel meg .

(AngelCass)

A sorozatban a főszereplők kizárólag a vezetéknevükön szólítják egymást. Castle akkor kezdte el a Kate nevet használni, mikor már összemelegedtek, viszont Backet szinte sose szólította Richardnak Castle-t.

(AngelCass)

Becket megemlíti, hogy gondolkodott a jogi pályán. Ez utalás Stana Katic korábbi szerepére, a Sister Cities-re, ahol ügyvédet játszott.