Sarlatán

Charlatan

Vox.hu
2020/10/30

A hiányosságokért a neves cseh színész, Ivan Trojan alakítása és a hangulatot kiválóan felfestő fényképezés igyekszik kárpótolni. Több

Revizoronline.com
2020/10/30

„én csak embereket gyógyítok”
Ha a Sarlatán számos pontja nem is felel meg a valóságnak (Mikolášeket például nem két páciense halála, hanem adócsalás és kuruzslás miatt ítélték el – alaptalanul), Agnieszka Holland munkája így is lendületes ritmusú, izgalmas, szépen fényképezett, erőteljes színészi alakításokat felvonultató mű. Több

A CineMániás - Az online filmmagazin

Vizeletmintából diagnosztizált koncepciós per
Mikolásek élettörténete nem képes maradéktalanul kielégíteni a hozzá fűzött reményeket, pedig az emberi tökéletlenség meghatározó történelmi portréjává is válhatott volna. Több

Dunszt.sk
2020/11/27

Mintavétel
A kuruzsló-professzor sorsa így kap társadalomtörténeti húzást, Mikolášek több kor gyermeke és többfajta totális állam áldozata. Összetett alakjára nagyon jellemző, amit asszisztense és szerelme mond neki a megszállás időszakában: egymaga többet tett a népéért, mint az ellenállási mozgalom egésze. A Sarlatán egy nagy formátumú rendező hatalmas vállalkozása, tanulmány arról, hogy az emberi lélekben együtt lakozik a kicsinyes törtetés és az önfeladó vállalás, a vágy a dolgok veszélyes leegyszerűsítésére és a törekvés az egyetemességre. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!