Barátom, Róbert Gida

Christopher Robin

A film összbevétele 89 961 162 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 99 876 413 forintot termelt. A hazai mozik összesen 79 981 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Micimackót latinra is lefordították 1958-ban.Szerző: Artemisia

Magyarul 1935-ben jelent meg először a Micimackó.Szerző: Artemisia

A Micimackó szereplőit ihlető eredeti plüssjátékokat egy New York-i múzeumban őrzik.Szerző: Artemisia

Az első, 1926-ban megjelent regény illusztrációjában Micimackó barna volt, és nem viselt pólót.Szerző: Artemisia

A Micimackónak készület egy szovjet verziója is Fjodor Kitruk rendezésében. A trilógia első darabja 1969-ben jelent meg. Kitruk 1976-ban állami kitüntetésben részület munkájáért, a rajzfilm figurái pedig még 2012-ben is szerepeltek orosz bélyegeken.Szerző: Artemisia

Christopher Robin Milne 1920. augusztus 21-én született.Szerző: Artemisia

Christopher Robin eredetileg Edwardnak nevezte a Micimackót ihlető plüssmackóját, azonban a londoni állatkert egyik leghíresebb lakója, a 2. világháborút megjáró fekete medve, Winnie nyomán átkeresztelte Winnie névre.Szerző: Artemisia

A Micimackó alakját ihlető plüssmackót Alan Alexander Milne fia, Christopher Robin az 1. születésnapjára kapta. (Ezért mondja Róbert Gida, hogy amikor ő 100 éves lesz, akkor Mackó 99).Szerző: Artemisia

Az angol eredetiben Winnie the Pooh a medve neve. Karinthy Emlília saját becenevéből adódóan "fordította" Micimackónak.Szerző: Artemisia

Róbert Gida alakját Alan Alexander Milne saját fiáról, Cristopher Robin Milne-ről mintázta. Szerző: Artemisia

Ugyan az állatkarakterek CGI-jal nyerték el végső formájukat, megalkották a bábverzióikat is, hogy a színészeknek megkönnyítsék a forgatást.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A londoni pályaudvaron játszódó jelenetben (Micimackó megszerzi a piros lufit) összesen 400 statiszta vett részt. A valóságban egy használaton kívüli doveri kikötőbeli vasútállomás szolgált forgatási helyszínül.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film forgatása 2017. augusztus elején kezdődött meg az Egyesült Királyságban, és november 4-én ért véget. Szerző: hp