Control

A Control című zenés életrajzi dráma a Joy Division énekesének, Ian Curtis-nek az életét mutatja be, akinek szakmai megpróbáltatásai, szerelmi élete és gyerekkora óta tartó depressziója az öngyilkosságba kergette 23… Több

Rendező: Anton Corbijn
Forgatókönyvíró: Deborah Curtis, Matt Greenhalgh
Zene: New Order
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán, Egyesült Királyság, Franciaország, Ausztrália
Premier (HU): 2008.08.28.
Alexandra Maria Lara
Alexandra Maria Lara

2023.07.03 Ahoj poplacsek

6/10

Szeretem és ismerem a zenei világot, amiből kinőtt ez a zenekar (Joy Division), mégis valahogy kimaradt az életemből a röpke négyéves karrierjük és munkásságuk. Persze a zenéjükre így utólag ráismertem, a Love will tear us apart pl. nyilván azoknak is ismerős, akik még annyit se tudnak a Joy Divisionről, mint én, ha máshonnan nem, akkor Deborah Harry (Blondie) előadásában. Sajnos nem kaptam a filmtől lehetőséget, hogy megkedveljem a zenekart, semmi szerethető momentumot nem tudok felidézni, ellenben Curtis története többször is elidegenített magától. Néha kifejezetten kellemetlen alak volt. A film ráadásul fekete-fehér volt, ami alapból nem lenne baj, nincs fekete-fehér fóbiám, viszont ez esetben semmilyen szinten nem éreztem ezt indokoltnak.

2015.04.26 wirwil

A Joy Division! Hát nem kis elvárásom volt a filmmel szemben... Kb. kétszer annyi, mint a magyar (alig ismert) Êzaknëk zenakarral szemben. S mindkettőben nagyon kellemesen csalódtam!

James Anthony Pearson a film kedvéért két hónap alatt megtanult gitározni.Szerző: dulkap

Anton Corbijn mozis bemutatkozása rendezőként.Szerző: dulkap