Cry Macho - A hazaút

Cry Macho

Az Azután (2010) óta az első Clint Eastwood által rendezett film, amely nem igaz történeten alapul.Szerző: Thibo84

N. Richard Nash a film forgatókönyvét az 1970-es években írta, de a 20th Century Fox kétszer is elutasította azt. A forgatókönyvet regénnyé dolgozta át, amelyet 1975. június 11-én adtak ki. Miután pozitív kritikákat kapott a mű, Nash egy szót sem változtatva a forgatókönyvön, számos stúdióba ismét beállított vele 2000-ben bekövetkezett halála előtt.Szerző: Thibo84

Machót 11 különböző kakas játszotta.Szerző: Thibo84

Clint Eastwood írta az egyik zenei témát, amely többször is előfordul a filmben. Ezt "Time Lapse"-nak hívják. A hivatalos filmzenében is az ő előadása szerepel.Szerző: Thibo84

Clint Eastwood adaptációja előtt többször is próbálkoztak ezzel a projekttel, mivel az körülbelül 30 évig a polcon hevert. 1991-ben egy adaptáció gyártása Mexikóban kezdődött Roy Scheider színésszel a főszerepben, de a forgatást nem sokkal később leállították. Újabb próbálkozásra 2011-ben került sor Arnold Schwarzeneggerrel a főszerepben. Ez azt jelentette volna, hogy a kaliforniai kormányzó hivatali ideje után visszatért volna a színészethez. De a Scheider-verzióhoz hasonlóan ezt is törölték, mielőtt a gyártás túl messzire jutott volna.Szerző: Thibo84

Clint Eastwood legújabb westernfilmje az 1992-es Nincs bocsánat után.Szerző: csd

A forgatás Új-Mexikóban zajlott.Szerző: csd

N. Richard Nash azonos című regényének filmes adaptációja.Szerző: csd