Hostiles

Milanman   2018. 07. 23.

A Hostiles műfajilag nem western. A "Vadnyugaton" játszódik, de sokkal inkább lehetne húsba vájó drámának titulálni. A film történetébe az egyes személyek saját tragédiáján keresztül belefonódik Amerika történetének talán legnagyobb konfliktusa-tragédiája, az őslakos indiánok és a hódító telepesek közötti konfrontáció. Már senki sem tudja, hogy ki "ütött" elsőként, ki sütötte el először a fegyvert, a vélt, vagy valós sérelmek áthatolhatatlannak tűnő lövészárkokat teremtettek. A film legfontosabb üzenete pont erre épülve, azt próbálja hangsúlyozni, hogy mégis van lehetőség áthatolni ezeket a különbségeket, ha megpróbáljuk megismerni a másik fél motivációit, a kommunikáció és az elfogadás nagy segítségre lehet ebben. Még akkor is, ha "halálos ellenségekről" van szó. Ehhez a gondolati szálhoz ad hátteret ez a csodálatosan fényképezett, helyenként meditatív, lassú film, ami szépen, tempósan építkezik a végkifejletig és talán csak a film lezárásában bicsaklik meg kissé az egyenletesen magas minőség, hogy némileg giccsbe, vagy ha megengedőbbek vagyunk szentimentalizmusba forduljon a végkifejlet. Nem mondom, hogy ez zavaró, csak kicsit kilóg a film szikár jellegéből. Szerencsére a színészek mindvégig hozzák a klasszis teljesítményt, a rendezés is fantasztikus, így az összképen ez nem változtat.

Megamovie   2018. 08. 01.

Ez egy nagyszerű western jellegű film egy tragédiáról és annak a feldolgozásáról,megbocsájtásáról. A film hangulatát nagyon erős atmoszféra hatja át, amelyen Christian Bale kiváló alakítása csak még jobban erősít.

Engler Attila   2018. 06. 24.

Rég láttam ilyen jó filmet! Számos aspektusában tanulságos. Figyelmeztet minket a törékeny békére. Nem szabad bőrszín alapján ítélni! Mindennél fontosabb az élet, amit óvni, gondozni kell.

achyles77   2017. 12. 18.

Nagyon vártam ezt a filmet és egyáltalán nem csalódtam. Christian Bale egyszerűen megint fenomenálisan alakított. Csakis ajánlani tudom, mert nem az a szokásos klisés western"kabaré".

HappyOptimus   2017. 11. 18.

Tetszett, hogy nagyon jól van felvéve az egész. Tele van egyszerűen gyönyörű felvételekkel a film, ráadásul az egész hangulata is magával ragadó. A történet pedig egyszerűen lebilincselt. Remek alkotás!

Jesse Plemons