Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Ellenségek (2017)

Hostiles

RigbyTheMad   2021. 01. 18.

Nem valós!

Eleve egy pontot sem érő film, a benne lévő gyapotszedő meg egyszerűen felháborító. Amikor mindenki tudja, hogy ebben időben hol is voltak. Nem volt elég, hogy rengeteg "réz" bőrű van benne, akik nem fehérek, de muszáj volt beletenni a gyapotszedőt. A másik meg, akkor lehetett volna mellé betenni egy nőt is, aki normálisan viselkedik. Korhűség nincsen, és még szexista is ez a film. Aki szerint Bale-nek ez a legjobb alakítása, ezt a pókerarcot bárki el tudja játszani...

Engler Attila   2018. 06. 24.

Rég láttam ilyen jó filmet! Számos aspektusában tanulságos. Figyelmeztet minket a törékeny békére. Nem szabad bőrszín alapján ítélni! Mindennél fontosabb az élet, amit óvni, gondozni kell.

Milanman   2018. 07. 23.

A Hostiles műfajilag nem western. A "Vadnyugaton" játszódik, de sokkal inkább lehetne húsba vájó drámának titulálni. A film történetébe az egyes személyek saját tragédiáján keresztül belefonódik Amerika történetének talán legnagyobb konfliktusa-tragé... több»

Megamovie   2018. 08. 01.

Ez egy nagyszerű western jellegű film egy tragédiáról és annak a feldolgozásáról,megbocsájtásáról. A film hangulatát nagyon erős atmoszféra hatja át, amelyen Christian Bale kiváló alakítása csak még jobban erősít.

taba   2021. 01. 18.

Ellenségek - Nem igazán objektív

Bár a film próbálkozott vele, számomra mégsem sikerült pártatlan képet festenie a korabeli indián–fehér ember konfliktusról. Alapvetően a telepesek szemszögéből meséli el a történetet, én hiányoltam az indián nézőpontot. Amit az amerikaiak műveltek, az népirtás volt, tudomásom szerint az USA azóta sem ismerte ezt el. De legalább az utóbbi időben – végre – támogatni kezdték pénzzel a kis létszámú megmaradt indián őslakos közösségeket.

achyles77   2017. 12. 18.

Nagyon vártam ezt a filmet és egyáltalán nem csalódtam. Christian Bale egyszerűen megint fenomenálisan alakított. Csakis ajánlani tudom, mert nem az a szokásos klisés western"kabaré".

HappyOptimus   2017. 11. 18.

Tetszett, hogy nagyon jól van felvéve az egész. Tele van egyszerűen gyönyörű felvételekkel a film, ráadásul az egész hangulata is magával ragadó. A történet pedig egyszerűen lebilincselt. Remek alkotás!

Jesse Plemons
Christian Bale

Q'orianka Kilcher hőgutát kapott a forgatás során.

Christian Bale és Ben Foster második közös filmje, egyben második közös westernje a Börtönvonat Yumába után.

Scott Cooper egy interjúban elmondta, hogy Timothée Chalamet volt az egyetlen, akinek a szerepéről egy meghallgatás után döntöttek. A film többi sztárjának nem kellett castingon részt vennie.

Scott Cooper rendező kimondottan Christian Bale-re írta a film főszerepét.

Ez Scott Wilson utolsó filmje.

A filmet a cselekmény időrendi sorrendjében forgatták.