A rodeós
Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

Hajrakte   2019. 01. 14.

Nem igazán ragadott magával a film, a rodeó alapból nem igazán az én világom, nem is nagyon értem mi értelme van. Érzelmileg erős film de nem igazán kiemelkedő alkotás

Milanman   2018. 12. 23.

Embernek lenni...

Rodeósnak lenni az egyik legmacsóbb dolog Amerikában. A helyi identitás egyik alapvetése a földhöz, a tartott, tenyésztett állatokhoz való viszony. Mihez kezd egy 21. sz-i cowboy, ha olyan sérülést szenved, ami miatt már nem lehet az aki előtte volt? Hogyan találhatja meg az élet értelmét ebben az új helyzetben és vajon a többszörösen hátrányos helyzetű családja és környezete hogyan képes elfogadni őt így? Ezekre próbál választ keresni és kapni ez a rendkívül egyszerű, de nagyon őszinte és gyönyörűen fényképezett film. Apró gyöngyszem egy olyan világról, mely a gyökereink alapján akár bennünk is rezonálhatna, bár mára eléggé messze kerültünk tőle. Mondanivalója az emberi létről azonban univerzális, ami miatt megtekintése mindenképpen ajánlott.

Chloé Zhao