indingo   2018. 01. 03.

Sajnálom, hogy a Cinema City nem vette meg, mert egy igényesen kidolgozott történet. A felépítése remek, maga a történet pedig kiszámíthatatlan és beteg is egyben.

Berto49   2018. 02. 01.

A western nem tartozik a kedvenc műfajaim közé, de ezzel próbát tettem. Igazából nem is követi a zsáner szabályait, csak a külsőségeit (helyszín, martalóc külsejű szereplők, stb.) használja fel. A maratón hosszúságú négy fejezetre tagolt film mintha a brutális cselekedetek, erőszakos halálnemek és kínzások összes lehetőségét leltározná. Ennyi gyomorforgató jelenetet egy filmbe összezsúfolni a perverzió határát súrolja, illetve sok esetben át is lépi. Őszintén szólva nem is értem, hogy milyen célból készült. Nem hiszem, hogy van olyan épeszű ember, akit a szörnyen naturálisan ábrázolt borzalmak szórakoztatnának. Sokan zseniális teljesítménynek tartják a Gonosz alakját megtestesítő Guy Pearce játékát. Szerintem pedig egész egyszerűen valószínűleg a rendező utasítása alapján „túltolta”. Dakota Fanning meg csak szenvedve nézett, igaz túlnyomó részt némaságra volt ítélve. Az viszont érdekes, hogy a borsodi táj milyen jól „alakította” a vadnyugati környezetet. Nehezen tudom elképzelni, hogy valamikor is akármilyen késztetésre újra végigszenvedjem ezt a mozit, a rendező nevét pedig bevéstem a „fekete listámra”.

TomÁcs   2018. 04. 15.

A félelem, ami végig kíséri a filmet rendesen átragad a nézőre is. Nagyon komoly a film története, fő elem a vallás ami megfertőzte a családot. Kicsit beteg sztori.

Bizsu82   2017. 11. 21.

A Megtorlás egy igazán megfogó, erős film. A leginkább egy szóval úgy jellemezném hogy erőszakos film, de az erőszaknak van mondanivalója és elgondolkoztató. Ami viszont nem tetszett a filmben hogy több akar lenni mint amennyi valójában és emiatt éreztem benne néhol erőltetett részeket amik nem voltak hitelesek. Ennek ellenére kategóriájában egy jó filmnek mondanám, átlag feletti a műfajban.

Bazzzsi   2018. 03. 31.

Remekül felépített film végig feszültség van benne, érzeni lehet egy mély múltbéli titkok, ami az egész sztorit körül lengi és megpecsételi a szereplők sorsát.

William Houston
Jack Hollington
Andrew Harwood Mills
Jack Hollington
Naomi Battrick
Dakota Fanning

Elmondható, hogy a Megtorlás eleinte kecsegtet egy vadnyugati, realista módon elkészített bosszú eposz ígéretével, de sajnos a játékidő előrehaladtával világossá válik, hogy pusztán az öncélú erőszak alkalmazásával nem lehet a nézők érdeklődését fenntartani. Kár érte, mert többet kilehetett volna hozni ebből. 45/100 több»

Finomabb lelkű, vérben úszó jelenetekre érzékenyek is kerüljék el a mozit, és az igényes pszicho-búvárok sem fogják megtalálni a számításukat. Lényegében egy nagy kérdés maradt bennem a Megtorlással kapcsolatban. Mégis, ezt ki az Isten fogja értékelni?! 5/10 több»

Egyszóval látszik az ambíció és a tehetség a filmen, ugyanakkor nem egyszer inkább a szent borzadálytól, mint inkább igazi érdeklődéstől hajtva követjük végig az eseményeket. 70/100 több»

Robert Pattinson röviddel a forgatás megkezdése előtt lépett vissza szereptől, mivel egy másik filmjének munkálatai miatt végül nem tudta vállalni a felkérést. Pattinson először Guy Pearce-t értesítette, aki rögtön jelezte a dolgot a rendezőnek, Martin Koolhovennek. A direktor ekkor kereste meg Kit Haringtont, aki éppen a nyaralását töltötte, de elvállalta a szerepet, még úgy is, hogy csak néhány napja volt arra, hogy felkészüljön a forgatásra.

Carice van Houten és Guy Pearce a forgatáson ismerkedtek meg, és csakhamar egymásba szerettek. A film premierjén azért nem vette részt, mert öt nappal korábban szültett meg fiuk, Monte Pearce. Martin Koolhoven rendező viccesen a 'Brimbaby' becenevet adta az újszülöttnek.

A Fekete Könyv után a Brimstone minden idők második legdrágább holland filmje.