Játssz egy Xiaomi Redmi Note 4-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Megtorlás

(Brimstone)

Bizsu82  2017. 11. 21.

A Megtorlás egy igazán megfogó, erős film. A leginkább egy szóval úgy jellemezném hogy erőszakos film, de az erőszaknak van mondanivalója és elgondolkoztató. Ami viszont nem tetszett a filmben hogy több akar lenni mint amennyi valójában és emiatt éreztem benne néhol erőltetett részeket amik nem voltak hitelesek. Ennek ellenére kategóriájában egy jó filmnek mondanám, átlag feletti a műfajban.

indingo  2018. 01. 03.

Sajnálom, hogy a Cinema City nem vette meg, mert egy igényesen kidolgozott történet. A felépítése remek, maga a történet pedig kiszámíthatatlan és beteg is egyben.

Imlah  2017. 11. 21.

Végre egy olyan film, amely szakít a hagyományokkal, felülmúlja a megszokott thrillerek világát és valóban különleges hatással van a nézőjére. Érzelmileg megfogó, lelkileg megterhelő film, amihez kell egy idegzet. Kemény, erőszakos és durva, de ettől lesz hiteles és magával ragadó. Guy Pearce alakítása elképesztő, karaktere tökéletesen illik a szerepbe. A története elgondolkoztató. Úgy gondolom Martin Koolhoven nagyot alakított!

Minka  2017. 11. 25.

A Megtorlás az a film - amire teljes joggal került ki a 18-as karika.. - ami után csak ülsz, és 10 percig nézel magad elé... - ami egy percig nem hagy "lazítást" és teljesen biztos lehetsz benne, hogy amire gondolsz, hogy mi lenne a legrosszabb verzió ami megtörténne, az meg is fog történni.... - ami két és fél órában mutatja be a brutalitás és az erőszak minden formáját Összefoglalva, nekem tetszett, bár néha már sok volt az erőszakos jelenet, főleg azért mert úgy ültem be a filmre, hogy nem nagyon néztem vagy olvastam el róla semmit. Annyi valahonnan megragadt, hogy "Tartantino-s" és ez nekem elég volt. Hát nem tudom ezt ki írta, de szerintem nagyot tévedett! TELJESEN MÁS KATEGÓRIA mint Tarantino!!! Amúgy a színészek közül nekem Guy Pearce hozta a legnagyobb játékot, szerintem zseniálisan formálta meg a karaktert. Kit Harington pedig csak a plakátra kellett, mint húzó név, mert annyit azért nem tett hozzá amennyire ki van emelve.... Egyébként a film mondanivalója egy mondatban összegződik: "a pokolban nem a tűz égető lángja a legrosszabb, hanem a szeretet hiánya..."

SZGP  2017. 12. 10.

Kevés olyan film van, ami után hogyha elém raknának egy világvége gombot akkor megnyomnám....hát a Megtorlás az pont egy ilyen film. Folyamatos feszültség és permanens nyomasztás jellemzi ezt a remek alkotást. Csak erős lelkű embereknek ajánlott a megtekintés! Ez után az én életem móka és kacagás a filmben bemutatthoz képest...

William Houston
Jack Hollington
Andrew Harwood Mills
Jack Hollington
Naomi Battrick
Filmsomnia.hu - Megtorlás
Elmondható, hogy a Megtorlás eleinte kecsegtet egy vadnyugati, realista módon elkészített bosszú eposz ígéretével, de sajnos a játékidő előrehaladtával világossá válik, hogy pusztán az öncélú erőszak alkalmazásával nem lehet a nézők érdeklődését fenntartani. Kár érte, mert többet kilehetett volna hozni ebből. 45/100
Popcorn Project: Megtorlás
Finomabb lelkű, vérben úszó jelenetekre érzékenyek is kerüljék el a mozit, és az igényes pszicho-búvárok sem fogják megtalálni a számításukat. Lényegében egy nagy kérdés maradt bennem a Megtorlással kapcsolatban. Mégis, ezt ki az Isten fogja értékelni?! 5/10
VOX.hu - Megtorlás
Egyszóval látszik az ambíció és a tehetség a filmen, ugyanakkor nem egyszer inkább a szent borzadálytól, mint inkább igazi érdeklődéstől hajtva követjük végig az eseményeket. 70/100

Robert Pattinson röviddel a forgatás megkezdése előtt lépett vissza szereptől, mivel egy másik filmjének munkálatai miatt végül nem tudta vállalni a felkérést. Pattinson először Guy Pearce-t értesítette, aki rögtön jelezte a dolgot a rendezőnek, Martin Koolhovennek. A direktor ekkor kereste meg Kit Haringtont, aki éppen a nyaralását töltötte, de elvállalta a szerepet, még úgy is, hogy csak néhány napja volt arra, hogy felkészüljön a forgatásra.

Carice van Houten és Guy Pearce a forgatáson ismerkedtek meg, és csakhamar egymásba szerettek. A film premierjén azért nem vette részt, mert öt nappal korábban szültett meg fiuk, Monte Pearce. Martin Koolhoven rendező viccesen a 'Brimbaby' becenevet adta az újszülöttnek.

A Fekete Könyv után a Brimstone minden idők második legdrágább holland filmje.