Megtorlás

(Brimstone)

juliS  2017. 02. 02.

Jó film, jó a történet is. Kifejezetten élveztem minden mozzanatát. Feszültségkeltő események, párbeszédek, dinamikus történetmesélés jellemzi. Dakota pedig egészen ügyes a maga szerepében.

Sniper  2017. 01. 30.

Durva film. Azt kell mondjam kicsit sokkolt a történet és a kivitelezés is. Dakota Fanning fiatal és éretlen volt erre a szerepre. Hiányzik belőle az az érettség, amit a szerep megkívánt volna. Aki igazán jó volt, az Guy Pearce volt! Összességében nem rossz film, mert nem unalmas; leköti a figyelmet.

Carice van Houten
Emilia Jones
William Houston
Jack Hollington
Andrew Harwood Mills
Kit Harington

Robert Pattinson röviddel a forgatás megkezdése előtt lépett vissza szereptől, mivel egy másik filmjének munkálatai miatt végül nem tudta vállalni a felkérést. Pattinson először Guy Pearce-t értesítette, aki rögtön jelezte a dolgot a rendezőnek, Martin Koolhovennek. A direktor ekkor kereste meg Kit Haringtont, aki éppen a nyaralását töltötte, de elvállalta a szerepet, még úgy is, hogy csak néhány napja volt arra, hogy felkészüljön a forgatásra.

Carice van Houten és Guy Pearce a forgatáson ismerkedtek meg, és csakhamar egymásba szerettek. A film premierjén azért nem vette részt, mert öt nappal korábban szültett meg fiuk, Monte Pearce. Martin Koolhoven rendező viccesen a 'Brimbaby' becenevet adta az újszülöttnek.

A Fekete Könyv után a Brimstone minden idők második legdrágább holland filmje.