Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

William Houston
Jack Hollington
Jack Hollington

Timike   2020. 09. 21.

Ennyire jól összerakott filmet, ilyen kiváló kameramunkával rég láttam. A története elképesztően mély és nyomasztó. Elgondolkodtatott, bármikor újra nézném a brutál hosszú játékidő ellenére is.

indingo   2018. 01. 03.

Sajnálom, hogy a Cinema City nem vette meg, mert egy igényesen kidolgozott történet. A felépítése remek, maga a történet pedig kiszámíthatatlan és beteg is egyben.

Berto49   2018. 02. 01.

A western nem tartozik a kedvenc műfajaim közé, de ezzel próbát tettem. Igazából nem is követi a zsáner szabályait, csak a külsőségeit (helyszín, martalóc külsejű szereplők, stb.) használja fel. A maratón hosszúságú négy fejezetre tagolt film mintha ... több»

Bazzzsi   2018. 03. 31.

Remekül felépített film végig feszültség van benne, érzeni lehet egy mély múltbéli titkok, ami az egész sztorit körül lengi és megpecsételi a szereplők sorsát.

Sabnock Sanatory   2018. 03. 15.

Westernhorror? Véleményem szerint kissé nehézkesen döcögött a film. Nézhető kategória, de valahogy nem fogott meg úgy igazán. Nem volt rossz, de elég volt egyszer megnézni ezt a filmet!Néha kicsit lassú, néha kicsit véres.

TomÁcs   2018. 04. 15.

A félelem, ami végig kíséri a filmet rendesen átragad a nézőre is. Nagyon komoly a film története, fő elem a vallás ami megfertőzte a családot. Kicsit beteg sztori.

VvV   2018. 11. 17.

Brutálisan jó film volt, ami végig a képernyő elé szegezett. Vártam a végkifejletet és meglepett.

A film összbevétele 2 140 941 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 557 676 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 402 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Robert Pattinson röviddel a forgatás megkezdése előtt lépett vissza szereptől, mivel egy másik filmjének munkálatai miatt végül nem tudta vállalni a felkérést. Pattinson először Guy Pearce-t értesítette, aki rögtön jelezte a dolgot a rendezőnek, Martin Koolhovennek. A direktor ekkor kereste meg Kit Haringtont, aki éppen a nyaralását töltötte, de elvállalta a szerepet, még úgy is, hogy csak néhány napja volt arra, hogy felkészüljön a forgatásra.

Carice van Houten és Guy Pearce a forgatáson ismerkedtek meg, és csakhamar egymásba szerettek. A film premierjén azért nem vette részt, mert öt nappal korábban szültett meg fiuk, Monte Pearce. Martin Koolhoven rendező viccesen a 'Brimbaby' becenevet adta az újszülöttnek.

A Fekete Könyv után a Brimstone minden idők második legdrágább holland filmje.

Martin Koolhoven elmondása szerint, miután Mia Wasikowska visszalépett a produkciótól, kapott egy hangüzenetet Warren Beattytől, aki figyelmébe akart ajánlani egy másik színésznőt. A rendező azonban ekkorra már kiszemelte Dakota Fanninget, és vissza sem hívta Beattyt.

Martin Koolhoven rendező 'holland western' jelzővel illette a filmjét.

Martin Koolhoven egy nő emancipációjának vadnyugati miliőbe helyezett történetén keresztül feszegeti a szabad akarat témáját. Kérdésfelvetése – különösen korábbi, európai munkáihoz képest – nem tűpontos, de cserébe nézhető filmet eredményez, amely egy darabig még izgalmas is. VÍZKELETI DÁNIEL KRITIKÁJA. több»

Finomabb lelkű, vérben úszó jelenetekre érzékenyek is kerüljék el a mozit, és az igényes pszicho-búvárok sem fogják megtalálni a számításukat. Lényegében egy nagy kérdés maradt bennem a Megtorlással kapcsolatban. Mégis, ezt ki az Isten fogja értékelni?! több»

Elmondható, hogy a Megtorlás eleinte kecsegtet egy vadnyugati, realista módon elkészített bosszú eposz ígéretével, de sajnos a játékidő előrehaladtával világossá válik, hogy pusztán az öncélú erőszak alkalmazásával nem lehet a nézők érdeklődését fenntartani. Kár érte, mert többet kilehetett volna hozni ebből. több»