Megtorlás (2016)

Brimstone

Timike   2020. 09. 21.

Ennyire jól összerakott filmet, ilyen kiváló kameramunkával rég láttam. A története elképesztően mély és nyomasztó. Elgondolkodtatott, bármikor újra nézném a brutál hosszú játékidő ellenére is.

indingo   2018. 01. 03.

Sajnálom, hogy a Cinema City nem vette meg, mert egy igényesen kidolgozott történet. A felépítése remek, maga a történet pedig kiszámíthatatlan és beteg is egyben.

Berto49   2018. 02. 01.

A western nem tartozik a kedvenc műfajaim közé, de ezzel próbát tettem. Igazából nem is követi a zsáner szabályait, csak a külsőségeit (helyszín, martalóc külsejű szereplők, stb.) használja fel. A maratón hosszúságú négy fejezetre tagolt film mintha ... több»

Sabnock Sanatory   2018. 03. 15.

Westernhorror? Véleményem szerint kissé nehézkesen döcögött a film. Nézhető kategória, de valahogy nem fogott meg úgy igazán. Nem volt rossz, de elég volt egyszer megnézni ezt a filmet!Néha kicsit lassú, néha kicsit véres.

Bazzzsi   2018. 03. 31.

Remekül felépített film végig feszültség van benne, érzeni lehet egy mély múltbéli titkok, ami az egész sztorit körül lengi és megpecsételi a szereplők sorsát.

TomÁcs   2018. 04. 15.

A félelem, ami végig kíséri a filmet rendesen átragad a nézőre is. Nagyon komoly a film története, fő elem a vallás ami megfertőzte a családot. Kicsit beteg sztori.

VvV   2018. 11. 17.

Brutálisan jó film volt, ami végig a képernyő elé szegezett. Vártam a végkifejletet és meglepett.

William Houston
Jack Hollington
Jack Hollington
Dakota Fanning

A film összbevétele 2 140 941 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 557 676 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 402 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Robert Pattinson röviddel a forgatás megkezdése előtt lépett vissza szereptől, mivel egy másik filmjének munkálatai miatt végül nem tudta vállalni a felkérést. Pattinson először Guy Pearce-t értesítette, aki rögtön jelezte a dolgot a rendezőnek, Martin Koolhovennek. A direktor ekkor kereste meg Kit Haringtont, aki éppen a nyaralását töltötte, de elvállalta a szerepet, még úgy is, hogy csak néhány napja volt arra, hogy felkészüljön a forgatásra.

Carice van Houten és Guy Pearce a forgatáson ismerkedtek meg, és csakhamar egymásba szerettek. A film premierjén azért nem vette részt, mert öt nappal korábban szültett meg fiuk, Monte Pearce. Martin Koolhoven rendező viccesen a 'Brimbaby' becenevet adta az újszülöttnek.

A Fekete Könyv után a Brimstone minden idők második legdrágább holland filmje.

Martin Koolhoven elmondása szerint, miután Mia Wasikowska visszalépett a produkciótól, kapott egy hangüzenetet Warren Beattytől, aki figyelmébe akart ajánlani egy másik színésznőt. A rendező azonban ekkorra már kiszemelte Dakota Fanninget, és vissza sem hívta Beattyt.

Martin Koolhoven rendező 'holland western' jelzővel illette a filmjét.

Martin Koolhoven közel hét évig dolgozott azon, hogy tető alá hozza a filmet. Csak a forgatókönyv megírása három és fél évet vett igénybe, két évig tartott az anyagi források biztosítása, és másfél évig az előkészítés, a forgatás és az utómunkálatok.

A film forgatási munkálatai 2015. június 15-én kezdődtek meg. A stáb dolgozott Magyarországon, Spanyolországban, Ausztriában és Németországban is.

A filmet a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon is bemutatták, ahol pozitív sajtóvisszhangot kapott.

A filmet vastapssal köszöntötte a Velencei Filmfesztivál közönsége, azonban a kritikusok körében nem aratott osztatlan sikert. A produkció versenyben volt az Arany Oroszlánért.

A filmet meglehetősen negatívan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon mindössze 32 százalékon áll (2017. április).

Elmondható, hogy a Megtorlás eleinte kecsegtet egy vadnyugati, realista módon elkészített bosszú eposz ígéretével, de sajnos a játékidő előrehaladtával világossá válik, hogy pusztán az öncélú erőszak alkalmazásával nem lehet a nézők érdeklődését fenntartani. Kár érte, mert többet kilehetett volna hozni ebből. 45/100 több»

Finomabb lelkű, vérben úszó jelenetekre érzékenyek is kerüljék el a mozit, és az igényes pszicho-búvárok sem fogják megtalálni a számításukat. Lényegében egy nagy kérdés maradt bennem a Megtorlással kapcsolatban. Mégis, ezt ki az Isten fogja értékelni?! 5/10 több»

Egyszóval látszik az ambíció és a tehetség a filmen, ugyanakkor nem egyszer inkább a szent borzadálytól, mint inkább igazi érdeklődéstől hajtva követjük végig az eseményeket. 70/100 több»