Aljas nyolcas (2015)

Demián Bichir
Michael Madsen
Walton Goggins
Jennifer Jason Leigh

Morpheus19   2021. 01. 16.

Népszerűtlen vélemény: újranézés után arra jutottam, hogy ez Tarantino legjobb filmje a Ponyvaregény óta.

Artemisia   2018. 04. 05.

Olyan zseniális mű, amilyen zseniálisan csak Tarantino tud megrendezni egy filmet. A lassú cselekményhez képest elképesztően izgalmas,ahogy kezdenek felszínre kerülni a dolgok; mesteri, ahogy a film a karakterek közötti kapcsolatokat szövögeti. A kar... több»

ArpiHajdu és Réci   2016. 05. 05.

Összességében tetszett a film, azt kaptam, amit egy Tarantino-filmtől el lehet várni, jó dialógusok és persze vér dögivel. A fényképezés nagyon jó, és persze Morricone-zenéje kitűnő hangulatot varázsol a filmhez.

dulkap   2016. 01. 07.

Hát ez most nem sikerült igazán, legalábbis tarantino-i szinten. Feleslegesen hosszú és Jennifer Jason Leigh kivételével, igazán emlékezetes alakítást se látni. Tim Roth próbálkozik ugyan, de inkább csak Christopher Waltz gesztusait utánozza, pedig ő... több»

Sabnock Sanatory   2019. 09. 04.

Quentin Tarantino jól,szinte tökéletesen megcsinálta a filmet.Sajátos hangulata is nagyon tetszik ,ami nem utolsó szempont nálam. Ennio Morricone zenéje megint ott marad a fülemben,és a színészek is jól tették a dolgukat!

Deku   2017. 07. 26.

Mint kiderült ez csak az időhúzásról szólt és arról, hogy össze pakoltak pár híresebb színészt. Sajnos ez a film nagyon nem jött be. Kár érte pedig nagyon vártam és pozitívan álltam az egészhez, mint kiderült teljesen feleslegesen.

HercegPeter   2016. 12. 02.

Nagyon bejött. A karakterek és a szövegek egyaránt. Nagyon jó színészek nagyon jól hozzák a szerepüket. A történet is nagyon jó. Lehet rajta nevetni, izgulni és gondolkodni. Nem is várhatunk többet egy filmtől.

A film összbevétele 155 760 117 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 178 311 955 forintot termelt. A hazai mozik összesen 139 793 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Maj. Warren, John Ruth, Oswaldo és Joe Gage karakterek legtöbb szerepét eleve az őket megformáló színészekre (Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Tim Roth és Michael Madsen) írták meg.

(Mavil)

A stage coach neve ugyanaz, mint a 3:10 to Yuma (1957) című filmben.

(Mavil)

A korai tesztvetítések több mint 3 órásak voltak, egy szünettel.

(Mavil)

Az eredeti forgatókönyv szerint Bob francia lett volna és nem mexikói.

(Mavil)

Mikor a havas jelenetet forgatta a stáb, valójában 30 fokos meleg volt.

(Mavil)

Hiába forgatták 70 mm-es szélesvászonra, Tarantino legújabb mozija egyben a legkevésbé filmszerű is, de ő az egyetlen rendező, akinél ez korántsem jelent rosszat. CSIGER ÁDÁM KRITIKÁJA. több»

Ez a mozi egyszerűen jó. Semmi olyan nincs benne, amitől fel fog robbanni az ember agya, mégis vegytiszta filmművészetről beszélünk az operatőri munkától a hang designon át az utolsó kilőtt golyó ironikusan lelassított felvételéig. több»