A préri urai (2016)

Hell or High Water

A préri urai

dulkap   2017. 02. 17.

Egy lassan hömpölygő dráma, amiből árad a hőség. Maga a történet és a forgatókönyv egyszerű, mint a faék, inkább hangulatában nagyon erős a film. Nagyon kiemelkedő színészi alakításokat sem látni, Bridges is inkább csak hozott egy texasi akcentust, de nem többet. De az atmoszféra és az időnként erős feszültség elviszi a hátán a filmet.

HercegPeter   2018. 05. 29.

Igazi vadnyugati stílusú, bankrablós film. A szereplők mind szimpatikusak, különösen a zsarupáros. A párbeszédek szintén nagyon tetszettek, de itt is főleg a két hekus viszi a prímet. Ők amúgy is sokat dobtak a filmen. A zenék és a képek is jól passzoltak az összképhez. A film a végére megkomolyodik és jó lezárást kap.

Berto49   2017. 01. 25.

!SPOILER! Nekem nem tetszett a film, egyébként a westernektől kiráz a hideg, akkor is, ha neowestern. Nincs egyetlen szerethető szereplője sem. A testvérpárt ránézésre életfogytiglanra kellett volna ítélni, az egyik pedig még a saját apját is megölte. Bankrablásokkal szerzik vissza az eljelzálogosított farm tulajdonjogát. Szerencsére az egyiket a vén trotty ranger megöli, de a másik vígan éli tovább a világát. Különösen idegesített Jeff Bridges nyugdíjba készülő ranger alakítása, ahogy állandóan pikírt megjegyzéseket tett indián társára, csodálom, hogy ő mindezt fapofával fogadta és még csak nem is küldte el a jó büdös francba. Én egy percig sem maradtam volna mellette. Szegényt le is lőtték!

Milanman   2016. 11. 14.

Egyszerű, de rendkívül pofás neo-western, amihez remekül asszisztál a lepusztult texasi táj és a film zenéje. Szikár karakterek, nehéz sorsok, velős mondanivaló és az elmúlt évek talán legszebb vizuális üzenete a családról, a testvéri szeretetről.

Queenakasha   2018. 03. 26.

Ennek a filmnek a hangulata, a környezet ahol játszódik már megfogott, nem is kellett hozzá sokkal több, hogy megszeressem, de azért hozzátett még a remek rendezést és a zene meg nyilván a szereplők.

Gil Birmingham
Gil Birmingham
Katy Mixon
Chris Pine

Ebben a filmben a főszereplők karakterében, a köréjük épített történetben találjuk a legkevesebb érdekességet (ami miatt egyébként sokszor nehezen is ragad magával a mű), Sheridan és MacKenzie prezentálásában mégis képes ez az ezerszer elmondott történet valami újat és lehangolóan emberit megfogalmazni.
8/10 több»

Mackenzie nem újította meg a műfajt, de nagyon sokat tett annak érdekében, hogy tovább éljen és viruljon. Festménybe illő képek, pazar karakterek és egy nagyon korrekt cselekmény, ahol a tájnak, a döntéseknek, emberi sorsoknak és minden kimondott szónak súlya van. Kőkemény világ ez, amit inkább néznénk csak, mint kipróbálnánk benne élni. Az év egyik legjobb rendezése és filmje. Mehet rá a magas pont. 9/10 több»

Ez az a film, ami a mozgókép legharcedzettebb szerelmeseinek az arcára is gyermeki vigyort varázsol, és azt a gondolatot ülteti el a fejükben, hogy mégiscsak forgatnak még emlékezetes alkotásokat. több»

A filmet 12M $-ból forgatták le 2015 júniusában.

Ben Foster és Chris Pine második közös filmje 2016-ban a Viharlovagok után.

Bár a filmben Chris Pine alakítja Ben Foster öccsét, a valóságban ő az idősebb két hónappal.