Csavard be, mint Beckham

Bend It Like Beckham

2024.03.01 Tomipapi

Nagyon szórakoztató kis mozi volt. Kis huzavonákkal meg érdekes fordulatokkal. Nagyon élveztem a félreértéseket, ami a családban előfordult. Vicces volt, ahogy keverték a kártyákat.

2022.12.11 kabel

Tinidráma, de érdekes

A sztori egy tipikus tini sportfilm. Főszereplőnket valami visszatartja, hogy megtalálja azt, amit csinálni szeretne, legyen az család, szerelem vagy valamilyen kulturális dolog. A film végére ez komplikálódik, de végül mindenki meglátja, hogy az önazonosulás és az önmegvalósítás pozitív dolog, és igazat ad a világ a főszereplőnek. Sok ilyen film van, a Bend It Like Beckham a futball és az indiai kulturális különbség oldalról közelíti meg ezt. Ez utóbbi, vagyis inkább az angol és indiai kultúra találkozása nagyon szórakoztató és vicces szituációknak ad teret. A két főszereplő jól játszik, azonban érezhető volt, hogy a büdzsé egy része a cameozó Beckhamre ment el, mert filmtechnikailag vissza van maradva majdnem minden. De ez lényegtelen, a film nem technikai dolgokról szól, a bemutatott karakterek egyediek, a forgatókönyv jól van megírva, a konfliktusok hihetőek, nagyrészt. Feel good filmnek tökéletes.

2015.05.06 ZeroHero

Egyszer simán nézhető, de nem nagy szám. Az edző engem is zavart, mert egyáltalán nem hiteles. Amikor leszbikusnak gondolták a lányokat, nekem vicces volt. Érdekes ez a dolog, ahogy az indiaiak laknak angliában, a két kultúra találkozása. Igaz, ebben a témában van jobb film is, az 'Anita és én' ami szerintem nagyon jó film!

2015.11.23 tamas84

Elég egyszerű film, szerintem leginkább a kiskamasz korosztálynak való, ők tudják talán a legjobban élvezni, kicsit érettebb nézők számára már talán nem annyira közeliek ezek a problémák. Kicsit off topic megjegyzés, de Keira Knightley borzasztóan sovány a filmben. Az indiai focistalány sokkal egészségesebbnek tűnik.

2015.11.26 mártilány

Nem rossz film, amolyan aranyos tinidráma szerű valami. Vannak benne egész komoly szereplők meg szituációk, de persze a története kicsit egyszerű, ahogy az ilyen típusú filmeknek szokott. Az még tetszett a filmben, hogy jól bemutatja, milyenek is ma ... Több