A defektes macska

Ország: Németország
Premier: 2018.02.18.

2019.06.14 Berto49

Félrevezető cím

Őszintén szólva az érdekes cím keltette fel az érdeklődésemet a film iránt. Szódával elmegy kategória. A rendezője, Susan Gordanshekan jól ismeri a film központi témáját, hiszen iráni emigráns szülők gyermeke, de már az NSZK-ban született. Változatos, sokrétű tanulmányok után kötött ki a filmrendezés mellett. Nagyon érződik, hogy női rendező, hiszen minden néző számára Mina személye a rokonszenvesebb. Kian, a doktor úr merev, mint egy távíró oszlop, minden vágya németebbnek lenni, mint a született germánok. Nem akarok az emigráció témájába belebonyolódni, de tudomásom szerint Irán egy élhető ország (bár amit a napokban állítólag művelt a tartályhajókkal az Ománi-öbölben az gyalázatos tett!), miért kell a boldogságot máshol keresni? Reméltem, hogy a macskának nagyobb szerepe lesz, de csalódnom kellett. Amiért a felénél nem kapcsoltam ki a filmet, azt a főszereplőnek lehet köszönni, Pegah Ferydoni igazi perzsa szépség, ráadásul még nagyon hitelesen is játszott. Annak is örültem, hogy feliratos volt a film, így legalább hallottam fárszi nyelvű dialógusokat, de állítólag Kian furcsán beszélte. Nekem nem tűnt fel. Nem lehet túlságosan nagy számú kezdő német rendező, ha ezt a direktort jutalmazták a 2018-as Metropolis Német Rendezői díjával. Szegény ember vízzel főz.