Aki bátor, azé a menyasszony

Aki bátor, azé a menyasszony

Dilwale Dulhania Le Jayenge
Videók

Az Aki bátor, azé a menyasszony című indiai vígjátékban Simran, a Londonban élő fiatal lány kikönyörgi édesapjától, hogy barátnőivel hadd mehessen el egy európai körutazásra, mielőtt férjhez menne a neki kiszemelt, soha nem látott indiai vőlegényhez. Apja elengedi, s… Több

Rendező: Aditya Chopra
Forgatókönyvíró: Aditya Chopra, Javed Siddiqui
Ország: India
Premier: 1995.10.19.
Shahrukh Khan

2016.09.09 e-batta

Egy hagyományos maszalá film, ami érdekes módon alapjaiban rúgja fel a hagyományokat. Most, hogy megnéztem, már értem, hogy Shah Rukh Khan-t és Kajol-t miért emelte egekbe ez a film, és miért lettek hosszú éveken keresztül Bollywood álompárja.

A film szerepel a Steven Schneider által szerkesztett könyvben, az "1001 film amit látnod kell mielőtt meghalnál" című kiadványban.Szerző: e-batta

Zöld királynő, így becézték Kajolt, aki a hagyományos vörös helyett zöld esküvői szárit viselt, ezzel új divatot teremtve. Érdekesség, hogy Kajol még saját esküvőjén (Ajay Devgannal) is zöld színű maharastra szárit viselt.Szerző: e-batta

Karan Johar és Shahrukh Khan barátait alakították a filmben, később mindketten sikeres rendezők lettek.Szerző: e-batta

Miután Shahrukh Khan elnyerte a legjobb színész díját ezzel a filmmel, Aamir Khan nem vett részt a FilmFare Awards-on, mert úgy érezte, hogy neki kellett volna nyernie a Rangeelával.Szerző: e-batta

A film címének ötlete Kiron Khertől származik. (Férje, Anupam Kher szerepel a filmben.)Szerző: e-batta