Aki bátor, azé a menyasszony (1995)

Dilwale Dulhania Le Jayenge

e-batta   2016. 09. 09.

Egy hagyományos maszalá film, ami érdekes módon alapjaiban rúgja fel a hagyományokat. Most, hogy megnéztem, már értem, hogy Shah Rukh Khan-t és Kajol-t miért emelte egekbe ez a film, és miért lettek hosszú éveken keresztül Bollywood álompárja.

Shahrukh Khan
Kajol

A film szerepel a Steven Schneider által szerkesztett könyvben, az "1001 film amit látnod kell mielőtt meghalnál" című kiadványban.

(e-batta)

Zöld királynő, így becézték Kajolt, aki a hagyományos vörös helyett zöld esküvői szárit viselt, ezzel új divatot teremtve. Érdekesség, hogy Kajol még saját esküvőjén (Ajay Devgannal) is zöld színű maharastra szárit viselt.

(e-batta)

Karan Johar és Arjun Sablok Shahrukh Khan barátait alakították a filmben, később mindketten sikeres rendezők lettek.