Aki bátor, azé a menyasszony

Dilwale Dulhania Le Jayenge
Videók

A film szerepel a Steven Schneider által szerkesztett könyvben, az "1001 film amit látnod kell mielőtt meghalnál" című kiadványban.Szerző: e-batta

Zöld királynő, így becézték Kajolt, aki a hagyományos vörös helyett zöld esküvői szárit viselt, ezzel új divatot teremtve. Érdekesség, hogy Kajol még saját esküvőjén (Ajay Devgannal) is zöld színű maharastra szárit viselt.Szerző: e-batta

Karan Johar és Shahrukh Khan barátait alakították a filmben, később mindketten sikeres rendezők lettek.Szerző: e-batta

Miután Shahrukh Khan elnyerte a legjobb színész díját ezzel a filmmel, Aamir Khan nem vett részt a FilmFare Awards-on, mert úgy érezte, hogy neki kellett volna nyernie a Rangeelával.Szerző: e-batta

A film címének ötlete Kiron Khertől származik. (Férje, Anupam Kher szerepel a filmben.)Szerző: e-batta

2007. április 13.-ig vetítették az indiai mozik, a bemutatót követően 600 hétig (több, mint 11 év) - ami világrekord. A filmet a mai napig vetítik a mumbai Maratha Mandir filmszínházban.Szerző: e-batta

Amikor Shahrukh Khan leejti Kajolt a Ruk Jaa O Dil Deewane című dal jelenetének legvégén, Aditya Chopra rendező nem árulta el Kajolnak, hogy mi fog történni, hogy a lány reakciója valódi legyen.Szerző: e-batta

Ezt a filmet Aki bátor, azé a menyasszony címmel mutatták be Magyarországon. Szerző: rbernadett