Rómeó és Júlia

rbernadett   2015. 09. 13.

Nagyon szerettem ezt a modernkori feldogozást, és a zenéje valami fantasztikus. A hanghatás a moziban még rátett egy lapáttal. Először tudom, hogy furcsa volt, hogy a színészek az eredeti shakespeare-i nyelvet beszélik, de később már fel sem tűnt. A mai napig nagyon szívesen megnézem ezt a változatot és a végén még mindig drukkolok, hogy hátha nem úgy lesz vége, ahogy.

Deku   2017. 08. 30.

Nagy meglepetést és örömöt okozott ez a film. Kedvencem lett habár ezt az elején még nem mertem volna állítani róla. Nagyon jól értett ahhoz, hogy elszórakoztasson és elfeledtesse minden problémám.

diumiu   2018. 01. 31.

Szeretem a feldolgozásokat, de azért nem szeretem ha nagyon eltér az eredetiről. Nos elsőre furcsa volt a rendező elképzelése, de összességében szeretem ezt a filmet.

TomÁcs   2018. 04. 15.

A klasszikus Shakespearei történet legigényesebb feldolgozása. Nem túl fennkölt a szóhasználata, ezért közérthetőbb, mint néhány változata. A szereposztása szuper.

Norbert93   2018. 07. 18.

Még anno a középiskolában kellett megnéznünk, mivel kötelező olvasmány volt és unott fejjel vártam a filmet, de Leo alakítása és a modern kori ábrázolás kreativitása nagyon tetszett. Aki hasonlóan érez a filmmel kapcsolatban, annak ajánlom, hogy tegyen egy próbát és nézze meg.

Diane Venora
Vincent Laresca
Harold Perrineau Jr.
Leonardo DiCaprio

A két főszereplő nem igazán kedvelte meg egymást a forgatás alatt. Claire Danes amikor csak lehetett, kerülte Leonardo DiCapriot. Gyerekesnek tartotta, Dicaprio pedig kolléganőjét tartotta unalmasnak.

(Puncs)

Kate Winslet szerette volna eljátszani a női főszerepet Leonardo DiCaprio mellett, ám végül úgy gondolta, hogy túl öreg lenne Júlia szerepére.

(ArpiHajdu és Réci )

Capulet-ék báli jelenetében a szereplők mind a személyiségüknek megfelelő kosztümöt hordanak. Romeó például lovagnak öltözött, Júlia angyalnak, Tybalt ördögnek, Capulet császárnak.

(ArpiHajdu és Réci )