Diótörő 3D

Diótörő 3D

The Nutcracker

Csodálatos karácsonyi képeket és hangulatot találunk Andrej Koncsalovszkij Diótörő filmváltozatában. Ez a legújabb, adaptáció 1920 karácsonyán, Bécsben játszódik. A kis Mary egy különleges diótörő játékfigurát kap ajándékba keresztapjától. A kislány boldogan fekszik le aludni, de álmában megelevenedik a Diótörő és más játékai is, majd kezdetét veszi egy varázslatos utazás a fantázia világába. A fabáburól kiderül, hogy elvarázsolt herceg, s a kis Mary vele összefogva veszi fel a küzdelmet a gonosz Patkánykirállyal és alattvalóival. Amikor a Diótörőt túszul ejtik a gonosz patkányok, Mary kis játékaival mentőakciót indít kiszabadításáért.

Forgatókönyvíró: Andrei Konchalovsky, Chris Solimine
Ország: Egyesült Királyság, Magyarország
Premier (HU): 2011.12.08.

2018.12.27 VvV

Gyerekmesének elmegy, de valahogy a története nem tudott lekötni. Hamar unalmassá válik a story.

2017.12.31 indingo

Mesefilmnek sem volt a legjobb. Az eredeti történethez sok köze nem vonz. Az Albert Einsteines szálat nem értettem. Látványban voltak jó megoldások.

2016.06.04 skyman

Nagyon különc paródia, amiben utalnak több filmre, de nem jól sikerült, hosszú és unalmas.

2016.05.22 Sziszi

Konchalovsky miatt féltem egy kicsit, hogy túlkombinált lesz, túl sok effekttel, túl sok akciódús fantasyval, de meg kell hagyni, hogy megtalálta a megfelelő mértéket, és a végeredmény nagyon jó lett, megható a vége. Mellé még Csajkovszkij fantasztikus zenéje, amit egy kicsit hozzáigazítottak a vizualitáshoz.

A filmben több magyar színész is feltűnik (Elek Ferenc, Keszég László, Nagypál Gábor), akik patkánykatonákat alakítanak. Szerző: indingo

A film egyes jeleneteit Magyarországon rögzítették.Szerző: indingo

A filmet 2007-ben forgatták, de csak 2010-ben került a nagyközönség elé. Szerző: indingo