miki   2018. 11. 05.

Ritka manapság a jó történelmi film, de szerintem ez nagyon betalált. Mindenkinek csak ajánlni tudom, hogy nézze meg legalább egyszer, mivel nagyon sokat lehet belőle tanulni.

pav   2018. 11. 03.

Elképesztően kegyetlen egy film, nem tudom, hogy minden teljesen így történt-e, de ha igen, hát akkor köszönöm szépen. Nagyon megrázó volt számomra. Nem az a film, amit az ember többször meg akar majd nézni, mert egyszeri nézésre is nagyon bele tudja magát égetni az agyába.

A Donyeci történetek sziporkázó, de kínkeservesen fárasztó körkép a kelet-ukrajnai konfliktusról. Szergej Loznyica filmjének sok mesélnivalója van, de ezt jobbára csak formátlanul ránk ömleszti. több»

Sergei Loznitsa saját bevallása szerint arra kívánt fókuszálni, hogy mi történik az emberi természettel egy olyan világban, ahol az agresszió és a hanyatlás az úr. "Az emberi természet a társadalom összeomlásával tárul fel, amikor a törvények érvényüket vesztik, megnyílik a talaj a lábunk alatt, és nem támaszkodhatunk többé az intézményekre - csak elvi szinten -, hogy ellenálljunk a káosznak" - mondta.

A Donyeci történetek Sergei Loznitsa negyedik filmje, mely Cannes-ban debütált (A szelíd teremtés, Ködben, Schaste moe).

A film 13 fejezetből épül fel, melyek mindegyike 2014 és 2015 között játszódik a megszállt területeken.