Vezess helyettem

Doraibu mai kâ

Vox.hu
2022/03/19

A Vezess helyettem cselekménye önmagában majdhogynem mellékes, itt a karakterek közti falak legyőzésén, a saját falaink ledöntésén van a hangsúly, Hamaguchi pedig csodás minimalizmussal ábrázol komplex lelki folyamatokat. A Vezess helyettem nem könnyű néznivaló, de meghálálja a türelmet. Több

Filmezzunk.hu

Értékelés: 7.6/10
Ryusuke Hamaguchi alkotása az idei Oscaron mind a négy helyen esélyes, ahol jelölték, viszont esélyes, hogy míg a távol-keleti művészfilmek szerelmesei kielégítő szellemi táplálékra lelhetnek benne, addig a tömegfilmkedvelők fél óra után elhagyják a mozitermet. Több

Revizoronline.com

A CSEHOV-HATÁS
És mégis, mindezen mívesség és nagy életigazságok ellenére, a Vezess helyettem ugyanúgy elandalítja a nézőt, mint egy hosszú, eseménytelen autóút, amelynek során egy ponton túl belealszunk a csendes nyugalomba. Több

KULTer.hu
2022/04/01

Bergman Japánba hajt
A legjobb nemzetközi filmnek járó Oscar-díjat bezsebelő Vezess helyettem témája és hangvétele alapján akár Ingmar Bergman filmje is lehetne, bár Hamagucsi Rjuszukét azért még ne kiáltsuk ki japán Bergmannak! Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!