Dr. Strangelove, avagy hogyan tanulhatjuk meg szeretni a bombát (1964)

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove, avagy hogyan tanulhatjuk meg szeretni a bombát

Sabnock Sanatory   2019. 08. 28.

Kifigurázni a hidegháborút??? Gyerünk vágjunk bele... Persze ehhez vegyünk elő egy Peter Sellerst.Jó film,komoly témájú,de tele humorral,és geggel. Ajánlott.

Deku   2017. 07. 10.

Hát nem is tudom, érdekes volt a filmnek a címe és annak ellenére, hogy nem mai gondoltam belevágok. Sajnos nem jött be, nem fogott meg ez a dolog. Ráadásul én nevetni sem tudtam rajta.

beero88   2015. 12. 12.

Valami totális eszement kis film lett. Persze ezt csakis jó értelemben mondom hisz minden a helyén volt és kívánni se lehetett volna többet. Szerintem simán nézős bárki számára. Még ilyet.

Milanman   2015. 02. 10.

Stanley Kubrick a 20. század egyik legzseniálisabb filmes alkotóművésze volt. Gyakorlatilag a teljes életművére a jobbnál jobb, stílusokat megújító, átformáló, korát megelőző, látnoki filmek voltak a jellemzők. Nehéz lenne a legjobbat kiemelni, de ne... több»

Zoer8993   2017. 05. 25.

Egy erősen szatíra szerű filmet láthattunk Kubrick-tól aki remekül lefestette ezt a hidegháborús világot. Ezen kívül megemlítem, hogy a színészek is kiválóan játszották szerepüket és a téma ellenére ügyesen humoros tudott maradni. Ajánlom mindenkinek.

Hektor6   2016. 04. 29.

Hát már a címéről is lehetne jó sokat beszélni, nagyon érdekes és nagyon figyelemfelkeltő. Viszont a filmről is elmondható ugyanez, elég jó dialógusok vannak, nagyon különböző karakterek között. Kötelező klasszikus, ráadásul a vége igazán komikus.

Barnabii44   2018. 09. 02.

Kubrick minden műve zseniáli ez a film se kivétel.

Slim Pickens
Peter Sellers

A film fellelhető az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, gyűjteményben.

(Norbi)

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)

A BBC listája szerint a 42. a filmtörténet 100 legjobb alkotásának sorában.

Dr. Strangelove alakításáért Peter Sellers-nek 1 millió dollárt fizettek, ami 55%-a volt a film teljes költségének.

Az "AFI 100 év" elnevezésű program részeként az Amerikai Filmintézet összeàllított 2000. elején egy listàt, (AFI's 100 Years…100 Laughs), amely minden idők 100 leghumorosabb filmjét àllítja rangsorba. A jelöltek között volt pl. bohózat komédia, akció-vígjáték, paródia, romantikus vígjáték, szatíra, fekete komédia, zenés vígjàték, stb. Jelen film a 3. helyen végzett a TOP 100-ban.

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 39. helyen àll ezen a listàban.

T. J. "King" Kong a film kezdetén Playboyt olvas, a címlapon Tracy Reed látható, aki Miss Scott-ot alakította. Ez a Playboy 1962 júniusi száma volt, amely ténylegesen létezett.

T. J. "King" Kong neve King Kongra utal, szójáték.

Jack D. Ripper tábornok neve szójáték, amely Hasfelmetsző Jack-ra utal, (angolul Jack the Ripper).

Bat" Guano ezredes neve szójáték. A Guano szó madarat vagy denevérürüléket jelent, míg a beceneve "Bat" denevért jelent.