Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
Slim Pickens
Peter Sellers

Egy amerikai légitámaszpont őrült tábornoka bombázókat indít a Szovjetunió ellen, mert meggyőződése, hogy a kommunisták az USA elpusztítását tervezik. Miután az amerikai elnök értesül az esetről, azonnal felveszi a kapcsolatot az oroszokkal. Ők azonban semmit sem tehetnek, ha országukat… Több

Rendező: Stanley Kubrick
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1964.01.29.

2022.07.25 Reitman

Tökéletes és gyönyörü.

Kifigurázni a hidegháborút??? Gyerünk vágjunk bele... Persze ehhez vegyünk elő egy Peter Sellerst.Jó film,komoly témájú,de tele humorral,és geggel. Ajánlott.

2017.07.10 Deku

Hát nem is tudom, érdekes volt a filmnek a címe és annak ellenére, hogy nem mai gondoltam belevágok. Sajnos nem jött be, nem fogott meg ez a dolog. Ráadásul én nevetni sem tudtam rajta.

2015.12.12 beero88

Valami totális eszement kis film lett. Persze ezt csakis jó értelemben mondom hisz minden a helyén volt és kívánni se lehetett volna többet. Szerintem simán nézős bárki számára. Még ilyet.

2015.02.10 Milanman

Stanley Kubrick a 20. század egyik legzseniálisabb filmes alkotóművésze volt. Gyakorlatilag a teljes életművére a jobbnál jobb, stílusokat megújító, átformáló, korát megelőző, látnoki filmek voltak a jellemzők. Nehéz lenne a legjobbat kiemelni, de ne... Több

A film fellelhető az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, gyűjteményben.Szerző: Norbi

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

A BBC listája szerint a 42. a filmtörténet 100 legjobb alkotásának sorában.Szerző: Bogi87

Dr. Strangelove alakításáért Peter Sellers-nek 1 millió dollárt fizettek, ami 55%-a volt a film teljes költségének.Szerző: Bogi87