Drogháború

Drogháború

Du zhan

Zhang kapitányt és csapatát semmi nem állíthatja meg, ha a drogos alvilág szereplőinek levadászásáról van szó. Amikor a drogbáró Timmy Choit lekapcsolják, alkut ajánlanak neki: segítenie kell Zhangnak felszámolni egy nagyobb droghálózatot. Zhang kapitány azonban nem hiszi, hogy Timmy Choi valóban képes beárulni a partnereit. Egyre gyanakvóbb lesz, ahogy közeledik a rajtaütés a szigorúan őrzött drogüzemen. A karcos Drogháború hol begyorsul, hol lassított felvételre váltva mondja el a jó és a rossz szembenálló, de mélyen nagyon is hasonló karakterének harcát. Johnnie To nem finomkodik ebben a brutálisan egyszerű, kőkemény, hidegvérű bűnfilmben, ahol a végső leszámolás képei átértékelik mindazt, amit eddig a vérfürdő szó alatt értettünk.

Rendező: Johnnie To
Forgatókönyvíró: Wai Ka-Fai, Yau Nai-Hoi, Ryker Chan, Xi Yu
Ország: Hongkong, Kína
Premier (HU): 2013.04.06.

2018.09.07 hsanya182

Átlagos rendőrsztoris TV film amelyben a rendőrség a droghálózatok ellen nyomoz, nem egy kiemelkedő alkotás, a film végi vérfürdő sem kötötte le annyira a figyelmemet. Egyszer megéri megnézni, pár vicces jelenetet leszámítva semmi extra nem volt benne amiért megnézném újra...

2015.09.04 Quinlan

Nekem annyira nem jött be. Túl lapos volt az én ízlésemnek, igaz egész jó jelenetek akadtak benne ennek ellenére maga a történet nem volt egy hűha, kategória. Max közepes.

2015.09.27 MrBlond

Nagyon sok a brutalitás és a nyerseség, mint kifejezőeszköz, ezenkívül a végén lévő golyózápor minden idők egyik legynagyobbika, amit filmen valaha láttam. A történet szépen indul, jól épül fel, majd jönnek vicces pillanatok is itt ott.

2015.04.20 tamas84

Nagyon jó minőségű thriller, mindenkinek ajánlom, tutira nem fogtok unatkozni!

Szent játékok
2018