Ahol a sínek véget érnek

Ahol a sínek véget érnek

El último vagón

Georgina egy tanárnő, éd eltökélt szándéka, hogy megváltoztassa azoknak a gyerekeknek az életét, akiket egy vidéki mexikói vasútikocsi-iskola osztálytermében tanít.

(Hupka Adrián)

Forgatókönyvíró: Javier Peñalosa
Ország: Mexikó
Premier: 2023.05.26. | Netflix (2023.05.27.)

2023.05.31 szemtelen

Az élet és a társadalmi igazságosság leckéje

Az Ahol a sínek véget érnek egy melodráma, amiben Ikal érzelmes kalandját meséli el, aki barátaival együtt felfedezi a barátság valódi értelmét, a felnövés fontosságát, valamint azt, hogy a tanárok milyen hatással és inspirációval lehetnek a diákjaik életére. A filmet a 60-as évek valós mexikói eseményei ihlették, amikor a selejtezett vonatkocsikat iskolának használták az ország legszegényebb vidéki területein. Bemutatja az első szerelmet, mesél a családról, az élet fordulatairól (szomorú és boldog perceiről), a barátságról (beleértve a kutyusokat is), a szegénységről és az igazságtalanságról, az erőről, és az olvasás és a nevelés belső erejéről. Mindemellett az oktatásról és az elkötelezett tanári lét fontosságáról szól. Ez az a fajta film, amelynek erős üzenete van, hogy megtanítson bennünket élni és ösztönözzön minket a tanulásra. Ha olyan ember vagy, aki szereti az élet tanulságait, és az együttérzés, a tisztesség és az emberek jóindulatának témáit kutatja, akkor mindenképpen érdemes megnézned ezt a filmet. Jó a forgatókönyv, a film technikailag is jól felépített, és érdekes felfedezőútra visz minket. Figyelemre méltó a díszletben a részletekre való odafigyelés, de a film szívhez szóló és érzelmileg is lebilincselő. Aktuális témája a tanárok előtti tisztelet, mindamellett kiváló szülői útmutató.