Tess és én - Életem legfurcsább hete

My Extraordinary Summer with Tess

Josephine Arendsen
Josephine Arendsen
Sonny Coops Van Utteren

Anna Woltz regényének lebilincselő filmadaptációjában két kiskamasz, a tízéves Samuel és a tizenegy éves Tess szemén keresztül láthatjuk, hogyan tárul ki a világ a gyerekek előtt, hogyan viszonyulnak az emberi kapcsolatokhoz, az élethez és az elmúláshoz, a kötődéshez és az elváláshoz. A… Több

Forgatókönyvíró: Laura van Dijk
Ország: Németország, Hollandia
Premier (HU): 2020.03.12. | Telekom TVGO (2020.04.02.)

KULCSSZAVAK

2020.12.22 Crystaldeer

Ahhoz képest, hogy gyermekfilm, elég komoly témákat érint, illetve elgondolkodtató kérdéseket vet fel, kicsit más szemszögből közelítve meg a gyerekek lelkivilágát, ráeszmélve arra, hogy bizony gyerekként sokunk gondolkodott ezeken a kérdéseken, de i... Több

2020.03.19 indingo

Rengeteg igazságot megfogalmaz a film. Egyszerre szól az életről és a halálról. Tetszett, hogy nem törekedett a hibátlanságra , a víz alatti felvételek is valóságosak voltak. Nem kristály tiszta a víz, néhol elúszott egy-egy alga.

2020.09.16 Lonka

Nem egy tipikus gyerekszerelmet bemutató könnyed film, amelynek elsőre mutatja magát. Mély gondolatok vannak a filmbe.

2020.10.14 jfruzsi97

Hát nem tudom hova tenni a filmet. Nekem elég nagy katyvasz volt. Elég lapos történettel, sokszor untam. Egyszer meglehet nézni, de én már vártam ,hogy vége legyen.

2020.09.10 szoljhozzam

Helyes film volt, gyönyörű környezetben egy keserédes történet. Az élet fájdalmas, már gyerekként is.

A film összbevétele 141 127 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 5 933 forintot termelt.

A címszereplőt lányt, Tesst alakító fiatal színésznő, Josephine Arendsen korábban csak televíziós sorozatokban csillogtatta meg a tehetségét. A Tess és én az első mozifilmje. Szerző: hp

A Tess és én a főszereplő fiút, Samet alakító Sonny Coops Van Utteren debütáló filmje. Szerző: hp

A korábban rövidfilmeket és holland televíziós sorozatokat rendező Steven Wouterlood első olyan alkotása, melynek nem maga írta a forgatókönyvét. Szerző: hp

A Tess és én Steven Wouterlood első egészestés mozifilmje. Szerző: hp

(2020. 04. 02.)
Egy meglepően jó holland kamaszfilm az első halálfélelemről és az első szerelemről, amelyben többet bicikliznek, mint a Strangers Thingsben. Több