Mi a manó

Elf

A hangeffekt, amit a dobozból kiugró bohócnál használtak, ugyanaz, amit az 1955-ös Lady and the Tramp film nevetői hiénáinál is használtak.Szerző: lolita13

Will Ferrellnek 29 millió dollárt ígértek a film második részéért 2013-ban, de visszautasította.Szerző: lolita13

A dobozból kiugró krampusz jelenetben Will Ferrell reakciói valósak voltak, a rendező egy távirányítóval nyitott ki minden dobozt, amihez a színész hozzányúlt. Szerző: Bogi87

A film első forgatókönyve 1993-ból származik. Akkoriban Jim Carrey-t szemelték ki a főszerepre.Szerző: kázsé

Will Ferrell okozott néhány kisebb autóbalesetet, mikor a manóruhájában átsétált a Lincoln alagúton, az emberek annyira meg voltak lepődve az öltözékén.Szerző: kázsé

Télapó műhelyét, a rénszarvasokat, és a manók öltözékét az 1964-es Rudolf a rénszarvasból kölcsönözték.Szerző: kázsé

A filmből Broadway musical is készült.Szerző: kázsé

A jelenetet, mikor a bolti télapó üldözi Buddyt, csak egyszer tudták felvenni, mivel túl nehéz lett volna mindent újra építeni.Szerző: kázsé

A filmnek lett volna folytatása, de Will Ferrell visszautasította a szerepet.Szerző: kázsé