Érdekességek: Mi a manó (2003)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

A hangeffekt, amit a dobozból kiugró bohócnál használtak, ugyanaz, amit az 1955-ös Lady and the Tramp film nevetői hiénáinál is használtak.

(lolita13)

Will Ferrellnek 29 millió dollárt ígértek a film második részéért 2013-ban, de visszautasította.

(lolita13)

A dobozból kiugró krampusz jelenetben Will Ferrell reakciói valósak voltak, a rendező egy távirányítóval nyitott ki minden dobozt, amihez a színész hozzányúlt.

A film első forgatókönyve 1993-ból származik. Akkoriban Jim Carrey-t szemelték ki a főszerepre.

(kázsé)

Will Ferrell okozott néhány kisebb autóbalesetet, mikor a manóruhájában átsétált a Lincoln alagúton, az emberek annyira meg voltak lepődve az öltözékén.

(kázsé)

Télapó műhelyét, a rénszarvasokat, és a manók öltözékét az 1964-es Rudolf a rénszarvasból kölcsönözték.

(kázsé)

A filmből Broadway musical is készült.

(kázsé)

A jelenetet, mikor a bolti télapó üldözi Buddyt, csak egyszer tudták felvenni, mivel túl nehéz lett volna mindent újra építeni.

(kázsé)

A filmnek lett volna folytatása, de Will Ferrell visszautasította a szerepet.