Empire

Lucious Lyon a hip-hop koronázatlan királya. A hihetetlenül tehetséges művész az utcáról küzdötte fel magát az Empire Entertainment nevű cégbirodalom élére, és azóta sem sikerült senkinek letaszítania onnan. Ám mindez megváltozik, amikor megtudja, hogy súlyos betegsége miatt három éven belül… Több

Forgatókönyvíró: Lee Daniels, Danny Strong, Janeika James

Malik Yoba
Trai Byers
Snoop Dogg

2017.08.09 czigler.nora

Hát nem tudom, eleinte teljesen ráfüggtem erre a sorozatra, aztán hirtelen olyan sok lett. Sok a túl sok okoskodás, családi dráma...a zenék sem voltak már az igaziak

2015.10.02 rbernadett

Bár a családi viszályok kicsit a Dallasra emlékeztetnek, maga a környezet mindenképp valamit újat mutat és nekem a zene is nagyon bejön.

2017.06.01 jencike1985

A környezet a zenei stílus mind mind szuperek. Imádom ezt a sorozatot. Terrence Howard itt is csodálatosan játszik. Kemény ütős sorozat. Ajánlom mindenkinek.

2015.02.24 barbi

imádom nagyon joo

A jelenet, amiben Lucious kidobja Jamalt a szemetesbe, Lee Daniels gyermekkori emlékére épül. Az apja tette ezt vele, amikor még gyerek volt. Miután felvették a jelenetet egy párszor, Daniels megkérte Terrance Howardot, hogy legyen még erőteljesebb, mert azt akarta, hogy a jelenet hűen tükrözze a valóságot.Szerző: rbernadett

Az Amerikai Egyesült Államokban a sorozat nézettsége epizódról epizódra nőtt, ami ritka, mert az esetek többségében a pilot bemutatása után minden sorozat veszít a nézettségéből. Az Empire nézettsége az első rész esetében 9,8 millió volt, míg az első széria utolsó részét már 17,6 millióan látták. Szerző: rbernadett

Wesley Snipes jelölt volt Lucious Lyon szerepére, de végül nem kapta meg. Szerző: rbernadett

A sorozat a Fox legmagasabban értékelt debütáló showja az elmúlt 3 évben. Már az első részre 9,8 millióan voltak kíváncsiak, és a nézők száma epizódról epizódra nőtt.Szerző: rbernadett

A sorozat az 1968-as Az oroszlán télen című filmen alapul. Szerző: rbernadett

(2015. 09. 28.)
KULTÚRA 11 Mocsok világ a popipar, de legalább van benne szex meg pénz
Dögös zene, imádnivaló rohadékok és hibátlan dramaturgia – így készül az addiktív sorozat. Mint például az Empire. Több

Értékelés: 6.5/10
(2016. 01. 24.)