A sínek másik oldalán

Entrevías

2023.11.04 Blázy

Tökéletes kikapcsolódás

Igazán kellemes kikapcsolódást nyújt. Szellemes, a főbb karakterek nagyon valóságosnak hatnak. Nincs túltolva az erőszak, a másság, ami a mai netflixes filmekben szinte „kötelező”. A két fiatal szerelme ici-picit túlzásnak tűnhet a mai világban, de talán azért nem nagyon kivételes. Jókat lehet derülni, de izgalmakat, fordulatokat is tartogat. Kevés ilyen filmet készítenek, amiben ilyen egyensúly van, humorból, érzelmekből, akcióból, fordulatokból. Csak ajánlani tudom!

2023.03.03 szemtelen

Egydimenziós kriminovella

A sorozat Tirso Abantos történetét követi nyomon, egy volt katonát, aki nehezen igazodik a polgári élet hétköznapjaihoz. Bonyolult karaktere miatt szóváltásokba keveredik, hihetetlen családi összecsapásokba, és a környékbeli utcai bűnbandák küzdelmében próbálja megoldani a helyzeteket, hol rutinos nyugalommal, hol túlzott indulattal. Ez sok esetben több problémát okoz, mint megoldást. A második évadban folytatódik a családi és bűnözői csoporttal kapcsolatos erősen idealizált és túlontúl spanyolos, érzelmi síkon vívott harc. Krimiruhába öltöztetett, konfliktus eseménysort láthatunk, amiben Tirso rendszerint és ismét győztesként áll helyt. Hiába a szövevényes bandaháború, sok a jelentéktelen párbeszéd, hiányzik az igazi izgalom, csupán egy kiszámítható látványfeszültség a főhős mindenre is kiterjedő küzdelme. A számos szereplő alakítása közül kiemelkedik pár karakter, a többségnek azonban nem ez a sorozat lett élete alakítása. Szóval, újabb nyolc epizód szolid akcióból és érzelmekből. És a Telecinco már megerősítette A sínek másik oldalán harmadik évadát.

2022.05.30 Sebes Gábor

Teljesen jó

Még csak egy pár részt láttam, de nagyon tetszik. Jók a színészek, jó a forgatókönyv stb. Aki akciófilmet vár, nem kapja meg, de aki egy szellemes, izgalmas történet, az igen. Néhány dolgot másként oldottam volna meg (keresik a felesleges konfliktust), de nem én írtam a forgatókönyvet. Remélem, az évad vége viszonylag lezárós lesz, mert mire a 2. évad kijön, általában elfelejtem az elsőt.

2022.05.24 Iron02

Majdnem tökéletes szórakozás

Látszólag a spanyol teleregények, illetve inkább a latin telenovellák eredeti receptje alapján elkészített tv-filmek költségvetése is elegendő egy pazar és sziporkázó, bár hasonlóan szerény akcióval, de üde kameraváltással élő bombához. Ugyanis ez a film nagyon király, és remélem sokan így gondolják majd, ha megnézik. Nekem a film ötvözi kicsit mindazt, amit a spanyol filmgyártásról gondolok. Bátor, vicces, látványos (nem robbanásokra gondolok) és drámai. Ha mellé rakjuk, hogy színes egyéniségeket sorakoztatnak fel mindig, az a hab a tortán. A nyolcvanas években a franciák álltak a filmkészítés ezen oldalán, mára meg, hagyjuk is... Szóval, nagyon ajánlom, nagyon szórakoztató! Utoljára a Torrente filmeken röhögtem ennyit (bár az kifejezetten komédiának készült), ez kicsit ez is az is, de jók az arányok. Nagyon örülök, hogy nem csak homokviharra ad pénzt a Netflix, ezt most jó pontként tolom nekik. Sokszor mondom a szappanoperák esetében, hogy egy kis ráfordítással milyen f*sza kis felnőtt filmet lehetne készíteni ebből! Itt, ha nem is erről van szó (nem baj!), igazán látszik az igyekezet, hogy értéket kívántak lerakni az asztalra.