Értelem és érzelem (1995)

Sense and Sensibility

Emma Thompson

MidoD7   2019. 04. 12.

Az egész a maga tekintetében hihetetlenül szuperül teljesített. Kivételes színészi gárda és igazán kedvelhető karakterek voltak benne, az effektek tökéletesek voltak. Ami nem mellékes, hogy tökéletesen lekötött.

mamiéstöti2   2018. 12. 13.

Alapvetően szeretem a kosztümös filmeket, de ez számomra nagyon unalmas, hiába a parádés szereposztás.

indingo   2019. 01. 25.

Romantikus filmek klasszikusa, amelyben a drámaiság és az érzelmek is jelen vannak, hiszen a romantikus regények és filmek mind ezekre épülnek. Több feldolgozás is született Jane Austen regényéből, de nekem ez az 1995-ben készült Emma Thomson és Hugh Grant verzió a kedvencem. A többi szereposztás is parádés.

adamkatka   2016. 06. 16.

Nagyon szép, megható, megindító film a szerelemről, szenvedélyről,megrázkódtatásról és az igaz érzésekről. Hiteles alakítás, nagyszerű színészekkel és életszerű történésekkel. Nagyszerű a befejezés is.

varkonyiildi   2018. 08. 10.

Jean Austen regénye megfilmesítve is nagyon jól sikerült romantikus dráma kategóriában mindenképp az elsők között van. Legalább egyszer meg kell nézni , nálam alapmű.

Mócii   2015. 06. 26.

Nekem annyira nem jött be ez a film. Szerintem eléggé sablonos, sok újat nem tudott mutatni. A színészekre nincs panaszom, ők nagyon jól hozták a karakterüket. De ez sajnos kevés.

Hedy0809   2017. 03. 09.

Az egyik kedvencem! Láttam vagy 50szer! Cselekmény,érzelem,humor...minden egyes perc leköti az embert. Fantasztikusan jó a vége is! Imádom!

Forgatás közben a Jane Austen Társaság felhívta társproducert, hogy panaszt tegyenek, amiért Hugh Grantet vették fel Edward Ferrars szerepére, mivel Grant szerintük túl jóképű.

(kázsé)

Az első Jane Austen moziadaptáció 50 év után.

(kázsé)

Írás közben Emma Thompson majdnem elvesztette a fájlt a számítógép meghibásodása miatt. Végül Stephen Fry mentette azt meg, miután 7 óra dolgozott azon, hogy kinyerje az adatokat.

(kázsé)

Emma Thompsont Lindsay Doran kérte fel a forgatókönyv megírására miután egy közös munkájuk alkalmával felfedezték, hogy mindketten szeretik Jane Austent.

(kázsé)

Emma Thompson első forgatókönyv változata 350 kézzel írt oldalt tett ki.