Értelem és érzelem

Értelem és érzelem

Sense and Sensibility
indingo
Emma Thompson

Jane Austen híres regényét idézi fel ez a film, melyben a tizennyolcadik századi Angliában kísérhetjük végig a Dashwood lányok sorsának alakulását. Apjuk halála után nem örökölhették a családi vagyont, így rokonokhoz kerülnek. Egyetlen lehetőségük, ha ügyesen választanak férjet maguknak.… Több

Rendező: Ang Lee
Író: Jane Austen
Forgatókönyvíró: Emma Thompson
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 1996.04.11.

2023.08.27 Ergit

Az angolok jó filmeket csinálnak, korhű, a hangulata is tökéletes! (A magyar szinkron helyenként durva hangvételű.)

2018.12.13 mamiéstöti2

Alapvetően szeretem a kosztümös filmeket, de ez számomra nagyon unalmas, hiába a parádés szereposztás.

2019.01.25 indingo

Romantikus filmek klasszikusa, amelyben a drámaiság és az érzelmek is jelen vannak, hiszen a romantikus regények és filmek mind ezekre épülnek. Több feldolgozás is született Jane Austen regényéből, de nekem ez az 1995-ben készült Emma Thomson és Hugh Grant verzió a kedvencem. A többi szereposztás is parádés.

2022.10.12 JRD

Egy remek adaptáció kiváló színészek tolmácsolásában. Romantikus rajongás, mélyen bimbózó szerelem, intrika és a végén szerencsére minden és mindenki a megfelelő helyre kerül. Érdemes megnézni. Szóval filmre fel és jó szórakozást!

2019.04.12 MidoD7

Az egész a maga tekintetében hihetetlenül szuperül teljesített. Kivételes színészi gárda és igazán kedvelhető karakterek voltak benne, az effektek tökéletesek voltak. Ami nem mellékes, hogy tökéletesen lekötött.

Több, mint ötven filmes jelölést kapott a 136 perces film, melyből a legtöbbet el is nyerte.Szerző: JRD

Jane Austen azonos című regényét 1811-ben adták ki.Szerző: JRD

Emma Thompson és a Willoughbyt alakító Greg Wise a valóságban egy párt alkottak.Szerző: JRD

Forgatás közben a Jane Austen Társaság felhívta társproducert, hogy panaszt tegyenek, amiért Hugh Grantet vették fel Edward Ferrars szerepére, mivel Grant szerintük túl jóképű.Szerző: kázsé