Szeretünk, Raymond (1996)

Everybody Loves Raymond

mamiéstöti2   2018. 12. 03.

Nekem először kicsit idegen volt ez a sorozat, de minél több részt láttam belőle, annál jobban megkedveltem és mostmár szórakoztatónak tartom!

Bob   2018. 01. 25.

Egyik alap családi sitcom. Ajánlom azoknak, akik szeretik a Jim szerint a világ, Férjek gyöngye, Pimaszok, Házi barkács és az ehhez hasonló sorozatokat.

Tommy Lasorda
Jean Stapleton
Cheryl Hines
Patricia Heaton

Peter Boyle két korábbi filmjére is tettek utalásokat a sorozatban, az 1976-os Taxisofőrre és az 1974-es Az ifjú Frankenstein-re.

Patricia Heaton édesapja sportriporter volt, épp mint sorozatbeli férje.

A pilot részben az ikrek neve Matthew és Gregory volt (Ez Ray Romano saját ikerfiainak is a neve). Éppen ez volt az oka, hogy végül a sorozat további részeiben Michael-re és Geoffrey-ra változtatták a gyerekek nevét. Továbbá a színészeket is lecserélték a pilot részhez képest. Debra és Ray kislányát Ally-nak hívják, akárcsak Ray Romano saját lányát is.

Monica Horan, aki Robert feleségét, Amy-t alakította a valóságban a sorozat egyik készítőjének, Philip Rosenthal-nak a felesége.

A történet szerint Brad Garrett játssza Robertet, Raymond bátyját. A valóságban azonban Garrett majdnem 3 évvel fiatalabb színésztársánál.

Patricia Heaton-t csupán egy héttel a pilot rész forgatása előtt választották ki Debra szerepére.

A Jóbarátok szereplői közül ketten is majdnem megkapták Debra szerepét. Az egyik jelölt Jane Sibbett volt (Ross első feleségét játszotta a Jóbarátokban), a másik pedig Maggie Wheeler volt, Janice megformálója. Utóbbi végül szerepel is a sorozatban, Debra egyik barátnőjét alakítja.

Peter Boyle nagyon mérges volt a meghallgatás napján, ugyanis először nem talált parkolóhelyet magának, majd rossz épületbe ment be. A haragja azonban csak segítette őt abban, hogy megkapja a szintén heves vérmérsékletű Frank Barone szerepét.

A sorozat címe Ray Romano bátyjától ered, aki saját, rendőri és testvére munkájának ellentétére utalt azzal, hogy "Raymondot mindenki szereti".

A sorozatban Robert (Raymond testvére) foglalkozása rendőr, méghozzá a New York-i rendőrkapitányságon. A való életben Ray Romano bátyja szintén rendőrként dolgozik a New York-i rendőrkapitányságon.