Fantázia

Fantázia

Fantasia

A nyugati klasszikus zene nagy műveinek animált gyűjteménye, az absztrakt művektől a mitológia és a fantázia ábrázolásáig, valamint a történelem előtti, természetfeletti és szakrális helyszínekig.

(csd)

Premier: 1940.11.13. | Disney+ (2022.06.14.)

Fantázia 2000  (1999)

2022.07.27 Timon

Egy különálló remekmű

Mondhatni, felüdülés volt kicsit, hogy nem kimondottan egy történet ez, Az alkotók kizárólag annyit tettek benne, hogy szabadon engedték a fantáziájukat. Persze, a klasszikus zenei betétek nélkül nem sokat érne. Számomra az egyik felvonás érdekesebb, mint a másik. Az utolsó is nagyon erős volt, de tekintettel a kemény természetfölötti alapjára, örülök, hogy nem kiskoromban láttam először! :) Sajnos, nincs elég az ilyesféle szuper, szabad szürrealista filmekből. 10/10

2016.10.05 Thibo84

Disney ismét elvarázsol minket. Egy mulatságos remekművet kapunk, a zenei aláfestések meg csodálatosak.

2019.07.31 Ms. Akárki

Klasszikus disney rajzolatú zenés klippek, kis különálló fantáziavilágokat, meséket vonultat fel. Imádtam. Látványos és egyedi. A zene pedig gyönyörű. Minőségi alkotás.

2019.03.09 Vágottszemű

Eléggé rossz lett a többihez képest. Nekem ez nem nyerte el a tetszésemet. Megértem, hogy valakinek tetszik, de én nem ilyen ember vagyok. Aki szereti a disney filmeket megéri megnézni.

2016.12.14 Potoczkie

Aki szereti az igazi Disney rajzfilmeket, annak mindenképpen látnia kell a Fantáziát is, amely egy igazán élvezetes és szórakoztató összeállítás lett a mesékből. Kedves karakterek köszönnek vissza benne.

A 2. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1940-ben.Szerző: dulkap

Az AFI's 10 Top 10 2008-as listáján - animációs film kategóriában - 5. helyen végzett. Szerző: Bogi87

A tündérek meztelenek, azonban gyerekfilmről lévén szó, nemi szervvel nem rendelkeznek.Szerző: Bogi87

A filmhez készült egy folytatàs is, melynek címe Make mine.Szerző: Bogi87