Karácsonyi vakáció

National Lampoon's Christmas Vacation

2021.01.28 sptt

Egy tipikus Chevy Chase, illetve Családi vakáció film, talán egy kicsit jobb annál, mint amit megszokhattunk ebben a műfajban. Ugyanakkor megdöbbentő számomra a 7,6-os IMDB-átlag, hiszen ez a pontszám vígjátékok esetében baromi ritka, és ha már ennyi... Több

Griswoldék támadnak minden fronton. Kőkemény, rekeszizmokat erősen megdolgozó vígjáték kifejezetten jó poénokkal. Alapfilm a műfajában.

2017.10.23 Deku

Azt mondhatom, hogy nagyon rossz filmet vártam, mégis más lett a végeredmény. Ez olyan fajta film amiben csalódnom kellett méghozzá pozitív értelemben. Egyáltalán semmi jót nem vártam tőle és mikor elkezdtem nézni szép lassan azt éreztem, hogy hiba lett volna kihagyni.

2017.10.31 Berto49

Chevy Chase nálam az éppen hogy nézhető kategóriába tartozik, de ebben a filmben egészen jó. A Griswoldék családfőjeként remekül alakítja az örökké optimista, topon lévő családapát. A film annyiban hasonlít a rajzfilmekhez, hogy a poénok után, mintha... Több

2019.01.06 HE7EDIK

Az egyik legjobb karácsonyi film, a szeretet ünnepén Kevin mellett ezt is mindig megkukkantom. Randy Quaid karaktere pedig csak hab a tortára. Etalon!

2015.05.05 ZeroHero

Nincs ott minden idők legjobb vígjátékai között, legalább is mai szemmel a viccek fáradtnak tűnhetnek egyeseknek. De így is sok benne az emlékezetes jelenet. Chevy Chase szerencsétlenkedése és helyenkénti bunkó beszólásai mindig mosolyt csalnak az ar... Több

2019.07.20 Ms. Akárki

Imádnivaló családi vígjáték, amit karácsony tájékán mindig kötelező újranézni. Nagyon szeretem Chevy Chase tipikus humorát, karakterességét, és ez az egyik kedvenc filmem tőle. Családi bonyodalmakat nem éppen nehéz vígjátékba önteni. XD

2016.02.28 TribeBubu

Minden idők legjobb karácsonyi filmje. Ez az egyetlen karácsonyi film, ami nálam minden évben megnézésre kerül az ünnepek alatt.

2015.08.09 Rikudou6

Egy igazi klasszikus film, ami jobb, mint várná az ember. Persze nem csak az effektek és a látványvilág miatt, hanem a sztori, amit aláépítettek kiválóan szerepel.

2015.06.01 sonyxxx

Az első rész után azt hittem hasonlóan vicces lesz, de szerintem ez inkább volt idegesítő. A szereplők lecserélését sem értem, az első rész színészeit jobban szerettem. Ennek ellenére egyszer meg lehet nézni, főleg ha szereti az ember Chevy Chase-t.

2015.12.26 fazsuzso

Jo kis retro hangulatú film. Annak idején nagyon ott volt, ma már inkább csak nosztalgiából nézi meg az ember. A maiakkal nem veszi fel a versenyt. De egyszer meg kell nézni.

2019.12.27 freeman

Király film.

2019.01.28 Évi Spitzmüller

Ez is a kedvenc Karácsonyi filmjeim közé tartozik,amit minden évben megnézek. Szeretem a főszereplő bambaságát és azt amilyen szituációkba keveredik.

2015.03.13 Thor

Hatalmas film, kár, hogy már évekkel ezelőtt rongyosra néztem, és most már nem tud igazán vicces lenni, legfeljebb csak nosztalgikus. Chevy Chase legemlékezetesebb alakításait Clark Griswold szerepében nyújtotta. A film egyébként egy jó komédia, egy igazi klasszikus a maga nemében.